• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ketvirtadienį pritarė, kad Gediminas Šimkus būtų paskirtas Lietuvos banko (LB) vadovu. Jo kandidatūrą palaikė 120 Seimo narių.

Seimas ketvirtadienį pritarė, kad Gediminas Šimkus būtų paskirtas Lietuvos banko (LB) vadovu. Jo kandidatūrą palaikė 120 Seimo narių.

REKLAMA

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas palaikydamas kandidatą teigė, kad komerciniai bankai šiuo metu gyvena, kaip inkstai taukuose.

„Pagrindinės šiuo metu problemos yra aukšti banko įkainiai, aukštos palūkanų normos, mažas gyventojų finansinis raštingumas. Kandidato pagrindinis uždavinys išspręsti šias problemą didinant konkurencingumą bankiniame sektoriuje“, – sakė M. Majauskas.

Anot jo, taip pat Lietuvos bankas turėtų rūpinti žaliųjų finansų plėtra. Ir tai yra ne tik Lietuvos , bet ir visos Europos Sąjungos (ES) politika.

M. Majauskas taip pat pabrėžė, kad naujasis LB vadovas daug dėmesio turės skirti pinigų plovimo prevencijai.

„Baltijos šalys yra įsivėlusios į labai rimtus tarptautinius skandalus ir todėl yra nukentėjęs šalių prestižas. O taip pat jau turime ir padarinius bankinėje sistemoje dėl korespondentinės bankininkystės pervedimų ir atsiskaitymų užsienio valiuta problemų“, – sakė komiteto pirmininkas. 

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas irgi pritardamas kandidatūrai pabrėžė G. Šimkaus įvairiapusę patirtį ir ilgametę patirtį dirbant Lietuvos banke.

REKLAMA

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad kandidatas skirs dėmesį pinigų plovimo prevencijai. Taip pat užtikrins kokybiškesnį komercinių bankų santykį su klientais. Būtina mažinti perteklinius reikalavimus žmonėms, kurie kreipiasi į bankus“, – sakė E. Gentvilas.

Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas norėtų, kad LB su naujuoju vadovu daugiau dėmesio skirtų fintech sektoriui.  

„Fintech sektorius Lietuvoje ir sostinėje Vilniuje vis aukščiau kelia galvas, LB prie to taip pat prisidėjo, būtų nuostabu, jeigu atsigavus po pandemijos įjungtume dar aukštesnę pavarą“, – tvirtino V. Mitalas. 

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę prisistatydamas Seimui pats G. Šimkus įvardino keturias sritis, kuriose, jo nuomone, būtina veikti ir spręsti kylančius iššūkius ir uždavinius, pirmiausia – Lietuvos finansų sistemos stabilumas ir saugumas:

„Užtikrinant finansų sistemos stabilumą, svarbu stiprinti pažangą ir patirtį, atitikties rizikų, kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimais, kad Lietuvos finansų sistema galėtų pasitikėti tiek šalies gyventojai, tiek užsienio investuotojai. Čia pat norėčiau akcentuoti ir „FinTech“ sektoriaus veiklos bandos didinimo svarbą, suderinant tolesnę sektoriaus plėtrą su atidžia ir nuoseklia rizikų stebėseną, atitikties klausimų valdymo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antru prioritetu G. Šimkus įvardijo konkurencijos finansų sektoriuje didinimą ir finansinių paslaugų prieinamumo užtikrinimą, finansų rinkos koncentracijos mažinimą.

„Reikia realiai įveiklinti vietos kapitalo rinką, nes jos prieinamumas smulkiajam ir vidutiniam verslui skatintų alternatyvias, įprastiniams verslo kreditams ir kartu kurtų sąlygas ir galimybes sparčiau augti smulkiesiems finansų rinkos dalyviams, pritraukti institucinius investuotojus. Taip pat, mano akimis, neišnaudotą potencialą turi Lietuvos kooperatinės bankininkystės sektorius, su plačiu regioniniu tinklu.

REKLAMA

Mano vadovaujamas Lietuvos bankas imtųsi iniciatyvos pateikti konkrečius siūlymus, kokias sąlygas turime sukurti, kad šalies kooperatinė bankininkystė galėtų sparčiau išaugti į nacionalinės lygos žaidėjus. Taip pat atėjo laikas Lietuvos bankui imtis aktyvesnio vaidmens, reaguojant į gyventojų ir verslo, ypač smulkiojo ir vidutinio, nepasitenkinimą dėl kai kurių finansinių paslaugų prieinamumo ir įkainių“, – sakė G. Šimkus.

REKLAMA

Pasak kandidato, esame padarę didelį darbą, stiprindami Lietuvos, kaip patrauklios šalies, įvaizdį finansinių technologijų įmonėms kurtis. Metas pradėti raškyti vaisius ir užtikrinti, kad čia atėjusios „FinTech“ įmonės, tvariai veikdamos, padidintų konkurenciją rinkos senbuviams ir sukurtų naudą gyventojams bei verslui:

„Būdamas Lietuvos banko valdybos pirmininku sustiprinčiau dėmesį konkurenciją užtikrinančioms sąlygoms, kad paslaugų naudotojai galėtų paprasčiau ir greičiau pasirinkti ir keisti paslaugų teikėją, mažinti finansinių paslaugų susietumo kuriamus ribojimus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečias prioritetas, G. Šimkaus teigimu – modernus ir pažangus Lietuvos bankas: „Skaitmenizacija atveria naujų galimybių veikti efektyviau, mažinti biurokratiją, teikti modernias paslaugas visuomenei.

Įdiegti modernūs technologiniai sprendimai paties Lietuvos banko veikloje, finansų rinkos dalyvių reguliacinės naštos sumažinimas, vieno langelio principo įgyvendinimas renkant finansų rinkos dalyvių ataskaitas, pažangios analitikos priemonių panaudojimas, duomenų atvėrimas tiriamajai veiklai.“

REKLAMA

Ketvirtu prioritetu pretendentas į Lietuvos banko valdybos pirmininkus vadino dialogą su šalies valdžios institucijomis ir aiškią komunikacija su visuomene.

Portalas tv3.lt primena, kad G. Šimkus šalies centriniame banke dirba nuo 2002 metų ir nuosekliai kilo karjeros laiptais. Valdybos nariu jis yra nuo praėjusio rugsėjo.

Dabartinio LB vadovo Vito Vasiliausko kadencija baigiasi balandžio 7 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų