Maistomatas – tai prekių atsiėmimo terminalas, pritaikytas laikyti maisto produktams su trijų temperatūrų zonomis, atitinkančiomis visus kokybinius reikalavimus reikalavimus taikomus maisto produktų saugojimui.
„Norime išplėsti klientų galimybes atsiimti internetu užsakytas prekes tada, kai jie nori ir gali, prie nieko nesiderindami. Maistomatų privalumas tas, kad žmogus prekes galės atsiimti labai anksti ar vėlai vakare, nors ir naktį. Anksčiau šios galimybės nebuvo, nes tiek kurjerių, tiek paduotuvių darbo laikas dažnu atveju yra ribotas. Be to, šiuolaikinės technologijos maistomatuose leidžia išlaikyti visus kokybės reikalavimus: produktai, kuriems reikalinga žema temperatūra, juose bus laikomi šaltai, kiti – vėsiai, o treti – aplinkos temperatūroje. Tai užtikrina, kad produktai, kol pirkėjas juos pasiims, išliks švieži ir bus saugūs“, – sako specialistas.
Vilniuje vasaros metu bus išbandyti du mobilūs maistomatai: „Manome, kad jų poreikis ateityje tik didės, tad ilgainiui didžiuosiuose miestuose turėtų atsirasti ir stacionarių maistomatų.“
Maistomatuose – platesnis asortimentas
Maistomatai Europoje itin išpopuliarėjo per COVID-19 pandemiją, padidėjus užsakymų internetu skaičiui ir siekiant bekontakčio prekių atsiėmimo. Todėl net nesižavintys internetine prekyba ilgainiui pripažino jos privalumus.
„Pirmiausia išbandysime mobilųjį maistomatą – esant poreikiui jį bus galima kilnoti iš vienos vietos į kitą. Tarkime, jei vasarą klientams norėsis tokiu būdu apsipirkti pajūryje – maistomatą ten ir nuvešime. Jį galėsime pastatyti prie mažesnių „Rimi“ parduotuvių, kuriose asortimentas yra kiek siauresnis, nei tas kurį pirkėjai randa „Hyper Rimi“, taip pat tuose miestuose ar miesteliuose, kur iki šiol nebuvo „Rimi“ parduotuvių. Taigi, bus nauja galimybė pasirinkti produktų iš plačiausio siūlomo asortimento“, – sako „Rimi“ elektroninės komercijos tiekimo operacijų vadovas Andrius Kubilius.
Paprasta ir patogu
Kurjerių, kurie pristatinės prekes į maistomatus, automobiliuose taip pat įrengti temperatūriniai transportavimo skyriai, skirti tiek atvėsintiems, tiek šaldytiems produktams. Dėdami prekes į maistomatus darbuotojai jau žinos, į kurios temperatūros skyrius juos priskirti, taigi, jų darbas nesiskirs nuo įprasto kurjerio kasdienybės.
„Prekių atsiėmimas pirkėjui taip pat nebus sudėtingas – procesas panašus į prekių atsiėmimą prekybos centruose. Kai užsakymas pasieks maistomatą, žmogus gaus trumpąją žinutę ir pranešimą į elektroninį paštą su užsakymo duomenimis, o atėjęs prie maistomato įves unikalų, tik jam žinomą kodą. Jį patvirtinus atsidarys durelės“, – sako specialistas.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 79 mažmeninės prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvės bei e. parduotuvė „Rimi.lt“, bendrovėje dirba daugiau nei 3 300 darbuotojų. „Rimi“ šiemet tęsia savo plėtros planą, kuriame numatyta iki 2023 m. fizinių parduotuvių skaičių padidinti iki 100.