Pasitelkus informacines technologijas populiarėja darbas namuose. „Wakefiels research“ atliko apklausą ir išsiaiškino, ką gi iš tiesų darbo metu veikia tokie darbuotojai.
Paaiškėjo, kad 43 proc. žmonių darbo metu yra žiūrėję televizorių, o 20 proc. mėgavosi kompiuteriniais žaidimais. 24 proc. darbuotojų prisipažino, kad dėl kontrolės stokos leidžia sau išgerti alkoholinių gėrimų, 26 proc. apklaustųjų mėgsta snūstelėti. Daugiau nei trečdalis darbuotojų dirbdami namuose spėja susitvarkyti kambarius, o 28 proc. pasidaro valgyti, tyrimo duomenis apibendrina „Bloomberg Businessweek“.
Vis dėlto Stanfordo universiteto atlikto tyrimo išvadose teigiama, kad nepaisant pašalinės veiklos nuotoliniu būdu dirbantys asmenys yra produktyvesni nei kolegos, sėdintys biure.
Verslo vadybos konsultantas Jackas M. Nillesas teigia, kad kol darbuotojas atlieka paskirtas užduotis, darbdaviui neturėtų rūpėti, kokia veikla jo pavaldinys užsiima vadinamuoju darbo metu. Anot jo, svarbu, kad technologijos leidžia žmogui derinti darbą su asmeniniu gyvenimu, o ne atvirkščiai. Be to, darbdavys turėtų skatinti tokią praktiką, nes namuose dirbantys žmonės tampa laimingesni ir produktyvesni, o verslininkai gali sutaupyti išlaidas, skiriamas darbo vietai išlaikyti.
Darbuotojas sutaupo laiko ir pinigų kelionėms į darbo vietą, lanksčiau planuoja savo laiką ir dirba malonioje aplinkoje. Griežta atskirtis tarp darbo ir poilsio laiko tirpsta, todėl konservatyviems darbdaviams svarbu nepavėluoti į nuvažiuojantį inovacijų traukinį.
Ekonomika.lt jau rašė, kad darbdaviai Lietuvoje nelinkę leisti savo darbuotojams dirbti iš namų, nes jiems atrodo, kad taip dirbančius darbuotojus bus sunku kontroliuoti, jie atliks mažiau darbų nei kolegos, dirbantys sutartines darbo valandas.