Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
pabrangusi nafta katalizuos alternatyvių kuro rūšių paiešką, o didesni rezervai liks chemijos pramonei. Viskas į gera :)

2 he
sumažinti rezervai kelia spekuliacijas ir didina barelio kainą, taip padeda gaut bendrovėms didesnį pelną, kuris kelia (bent turėtų kelt) akcijų kainą.

Naftingas smėlis (shale) kiek suprantu šio straipsnio skaičiuose neskaičiuojamas: "Daktaro R. Pike‘o vertinimai nėra susiję su dar nežinomais, jau atrastais, bet dar neištirtais naftos telkiniais bei tais, kurių eksploatavimas ekonomiškai per brangus, pažymi dienraštis. "
neaisku kiek saudai tos naftos beturi, neisku kiek kuveitas turi, neaisku kiek iranas turi, neaisku kiek libija turi. jau daug metu sios valstybes neleidzia tikslinti savo rezervu, o padidinti razervai buvo paskelbti norint gauti didesne naftos eksporto kvota OPEC'e. rezervai ten - valstybine paslaptis. indonezija pabaige savo nafta praktiskai, rusija neinvestuoja pakankamai, kad smarkiai padidintu pajegumus, kanados ir venesuelos didzioji naftos dalis - naftingame smelyje, is kurio isgauti naftas brangus ir letas procesas. persijos ilankos salys net ir dabartinems kainoms esant gavybos nenori didinti. isvadas darykit patys.

dvigubi rezervai :D naftos bendroviu akcininkai - labiausiai suinteresuoti skelbti sumazintus rezervus, nes tada ju turimos akcijos maziau kainuoja. be abejo niekas nenori pinigu, tai ir nori parduoti savo akcijas kuo pigiau :D logiska, nea?...
Kad pagal žemėlapį Saudo Arabija turi daugiausiai naftos ;)
Kanadoje gausu naftingų smėlių gruntų.
nesupratau, tai Kanada pgl zemelapi turi daugiausiai naftos ?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų