Konservatoriaus Mykolo Majausko vadovaujamas Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) trečiadienį pritarė ne visoms premjerės Ingridos Šimonytės siūlomoms pataisoms dėl lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM).
Komitetas, kurio daugumą sudaro valdančiosios koalicijos nariai, nutarė, kad neterminuota 9 proc. PVM lengvata būtų taikoma ne tik meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, kaip siūlė premjerė, bet ir sporto renginių, klubų lankymui bei atlikėjų (aktoriaus, dainininko, muzikanto, šokėjo) paslaugoms.
Sportui ir atlikėjams I. Šimonytė siūlo PVM lengvatą numatyti tik iki 2023 metų birželio 30-osios.
Be to, komitetas nutarė, kad PVM lengvata maitinimo sektoriui būtų taikoma visus 2023 metus – jis nepritarė I. Šimonytės siūlymui lengvatą taikyti pusmetį – iki 2023 metų liepos.
Anksčiau komitetas yra pritaręs Vyriausybės siūlymui 9 proc. PVM apgyvendinimo sektoriui palikti neribotą laiką.
Komitetas pritarė I. Šimonytės siūlymui lengvatinį PVM tarifą taikyti elektroninėms knygoms bei neperiodiniams informaciniams leidiniams, pavyzdžiui, vadovėliams, pratybų sąsiuviniams, enciklopedijoms, žodynams, nuotraukų ir reprodukcijų albumams, vaikiškoms, piešimo ir spalvinimo knygelėms, žemėlapiams. Tam komitetas bendru sutarimu pritarė.
Komitetas taip pat pritarė, kad 5 proc. tarifas būtų taikomas kompensuojamiems ir specialios medicinos paskirties maisto produktams.
9 proc. PVM tiek apgyvendinimo, tiek maitinimo, meno ir kultūros, atlikėjų, sporto paslaugoms baigia galioti šių metų pabaigoje.
Galutinai dėl visų lengvatų ir valstybės biudžeto dar turės nuspręsti visas Seimas.
Tarptautinės organizacijos ne kartą yra pastebėjusios, kad Lietuva, palyginti su kitomis išsivysčiusiomis valstybėmis, surenka gerokai mažiau mokesčių. Dėl to nepakankamai yra finansuojamos viešosios paslaugos, per mažai pinigų skiriama pensijoms ir nelygybės mažinimo priemonėms.