Trečiadienį JAV Vertybinių popierių ir biržų komisijai (SEC) pateiktame pranešime E. Muskas nurodė pasiūlęs 54,20 JAV dolerio už akciją, o pati bendrovė įvertinta 43,4 mlrd. JAV dolerių.
Vos prieš kelias dienas E. Muskas atsisakė pasiūlymo tapti „Twitter“ valdybos nariu, kurio sulaukė, kai įsigijo 9,2 proc. platformos akcijų.
„Investavau į „Twitter“, nes tikiu, kad ji gali tapti žodžio laisvės platforma visame pasaulyje, ir tikiu, kad žodžio laisvė yra visuomenės būtinybė, reikalinga demokratijai veikti“, – savo pareiškime teigė E. Muskas.
„Tačiau nuo to laiko, kai atlikau investiciją, supratau, kad įmonė nei klestės, nei pasitarnaus šiam visuomenės poreikiui išlikdama dabartinės formos“, – pridūrė jis.
„Twitter“ turi tapti privačia įmone. Todėl aš siūlau nupirkti 100 proc „Twitter“ akcijų po 54,20 JAV dolerio už akciją sumokant piniginėmis lėšomis, t. y. siūlau 54 proc. priemoką nuo kainos, galiojusios mano investicijos išvakarėse“, – pareiškė verslininkas.
E. Muskas, kuris dabar yra didžiausias „Twitter“ akcininkas, teigė, kad jo „pasiūlymas yra geriausias ir galutinis“ , o jei būtų atmestas, tuomet jis persvarstytų savo, kaip akcininko, poziciją.
„Twitter“ turi nepaprastą potencialą. Aš jį atrakinsiu“, – pažadėjo E. Muskas.
Šiuo metu turtingiausias pasaulio žmogus, turintis daugiau nei 80 mln. sekėjų tviteryje, E. Muskas praėjusią savaitę paskelbė, kad įsigijo 73,5 mln., arba 9,2 proc. „Twitter“ paprastųjų akcijų.
Po šios naujienos socialinio tinklo akcijos pabrango daugiau nei 25 procentais.
Jam buvo pasiūlyta vieta valdyboje, tačiau savaitgalį verslininkas jos atsisakė.
E. Muskas ėmėsi veiksmų, kai šeštadienį tviteryje uždavė klausimą, ar socialinis tinklas „miršta“, ir „bakstelėjo pirštu“ į tokius platformos vartotojus kaip dainininkas Justinas Bieberis (Džastinas Biberis), kuris turi labai daug sekėjų, bet retai skelbia įrašus.
„Dauguma šių „populiariausių“ paskyrų turėtojų retai pasisako ir skelbia labai mažai turinio“, – parašė „Tesla“ vadovas, pateikdamas 10 daugiausiai sekėjų turinčių profilių sąrašą, kuriame jis pats užima aštuntą vietą su 81 mln. sekėjų.
„Ar „Twitter“ miršta?“ – klausė E. Muskas.
Kituose savaitgalio įrašuose E. Muskas juokas klausė savo sekėjų, ar nevertėtų socialinio tinklo pavadinime atsisakyti raidės „w“, o būstinės San Fransiske paversti benamių prieglauda, „nes vis tiek ten niekas nesirodo“.
Jis taip pat pasiūlė pašalinti reklamą – pagrindinį „Twitter“ pajamų šaltinį.
Technologijų kūrėjas, verslininkas milijardierius yra dažnas „Twitter“ vartotojas, neretai savo prieštaringais vertinamais įrašais sukeldamas aktyvias diskusijas visuomenėje.
Jis taip pat ne kartą įsivėlė į ginčus su federalinėmis vertybinių popierių rinkos priežiūros institucijomis, kurios sugriežtino jo naudojimąsi socialine žiniasklaida, kai 2018 metais vasarą verslininkas paskelbė įrašą, kuriame teigė, kad turi atitinkamą finansavimą „Tesla“ privatizavimui, nepateikdamas to įrodymų.