Praėjusią gegužę verslininkas teigė esąs pirmasis Aspergerio sindromą turintis žmogus, vedęs amerikietišką komedijos laidą „Saturday Night Live“, kuri rodoma nuo 1975 metų. Prieš Muską laidą vedė įvairios popkultūros legendos, įskaitant Adele, Ringo Starr, Chris Rock ir Will Ferrell, rašo express.co.uk.
Pradėdamas laidą milijardierius sakė: „Aš ne visada pasižymiu daugeliu intonacijų ar kalbos variacijų, o tai, kaip tvirtinama, yra komedijos esmė. Šįvakar į istoriją įeisiu kaip pirmasis asmuo, turintis Aspergerio sindromą ir vedantis „Saturday Night Live“ (SNL) laidą“.
Tačiau Musko teiginys buvo paneigtas internete. Socialiniame tinkle „Twitter“ buvo nurodyta, kad 2003 m. laidą vedė kanadietis aktorius Dan Aykroyd, kuris atvirai prisipažino turįs Aspergerio sindromą.
Kas yra Aspergerio sindromas?
Nepaisant to, tai buvo neva pirmas kartas, kai Muskas prabilo apie savo susirgimą. Aspergerio sindromas yra smegenų vystymosi būklės, vadinamos autizmo spektro sutrikimu, dalis. Anksčiau buvo sakoma, kad tai lengvesnė arba geriau funkcionuojanti autizmo forma.
Žmonėms, sergantiems šia liga, gali būti sunku bendrauti ir susikoncentruoti į taisykles bei kasdienybę, aiškina Nacionalinė autizmo draugija.
Muskas juokavo, kad jo „smegenys“ yra atsakingos už populiarius, bet „keistus“ įrašus socialiniuose tinkluose.
„Žinau, kad kartais sakau ar skelbiu keistus dalykus, bet mano smegenys veikia tik taip“, – sakė jis.
Verslininkas socialiniame tinkle „Twitter“ turi 80,6 mln. sekėjų, o šiuo metu jam priklauso 9,2% akcijų. Platformoje jis yra žinomas dėl atsitiktinių komentarų, kultūrinių nuorodų ir memų.
„Visiems, kurie jautėsi įžeisti, noriu pasakyti, kad išradinėju elektromobilius iš naujo ir siunčiu žmones į Marsą kosminiu laivu. Nejaugi manėte, kad būsiu ramus ar normalus žmogus?“.
Gali vengti akių kontakto ir nesilaikyti socialinių normų
Anot NHS, neskaitant sunkumų bendraujant ir orientuojantis kasdienybėje, Aspergerio liga sergantys žmonės gali „atrodyti buki, grubūs ar nesidomintys kitais“.
Sveikatos įstaiga taip pat teigia, kad jie taip pat gali vengti akių kontakto ir nesilaikyti socialinių normų. Be to, prieš ką nors darydami, jie viską kruopščiai suplanuoja.
Muskas yra vienas iš daugelio sėkmingų žmonių, kurie atvirai prisipažino apie savo Aspergerio ligą. Susan Boyle, iš kurios pirmajame „Britain’s Got Talent“ šou šaipėsi dėl jos išvaizdos, taip pat atviravo, kad turi tokią ligą – kaip ir Anthony Hopkins bei David Byrne.
2013 metais Susan pasakojo laikraščiui „The Guardian“: „Tai būklė, su kuria turiu gyventi ir dirbti, bet jaučiuosi labiau atsipalaidavusi. Žmonės geriau supras, kas aš esu ir kodėl darau tai, ką darau“.
Aspergerio-Autizmo tinklalapis pažymi, kad teigiamos šios būklės savybės yra neįtikėtina atmintis, aukštas intelekto koeficientas ir išskirtinis humoro jausmas.
Aspergerio diagnozė
Geriausia, kai autizmas yra diagnozuojamas ankstyvoje vaikystėje. Todėl NHS rekomenduoja apsilankyti pas šeimos gydytoją, jei manote, kad jūsų vaikas turi šios būklės simptomų.
Tada vaikui mokykloje bus skiriamas atitinkamas dėmesys ir ištekliai. Kiti autizmo simptomai yra akių kontakto nelaikymas ar nereagavimas į žmonių šypsenas, taip pat frazių ir judesių kartojimas.