• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo kitų metų pradžios elektra brangs daugeliui gyventojų. Kai kurie dėl to bando pagudrauti – iš anksto deklaruoja didesnį energijos suvartojimą ir taip mažesne kaina už elektrą sumoka į priekį.

Nuo kitų metų pradžios elektra brangs daugeliui gyventojų. Kai kurie dėl to bando pagudrauti – iš anksto deklaruoja didesnį energijos suvartojimą ir taip mažesne kaina už elektrą sumoka į priekį.

REKLAMA

Tačiau vienas didžiausių elektros tiekėjų „Ignitis“ įspėja, kad taip gudraujantys ir norintys sutaupyti gali sulaukti nemalonumų.

Gali patikrinti elektros skaitiklius

Nuo sausio 1 d. daugeliui vartotojų elektros kaina didės. Deklaravus didesnį elektros suvartojimą iki metų pabaigos, vėliau būtų galima nurodyti mažesnį suvartojimą ir didesniu tarifu sumokėti mažiau.

Taip kartais daro dalis vartotojų. Tačiau bendrovės „Ignitis grupė“ ryšių su visuomene projektų vadovė Laura Beganskienė atkreipia dėmesį, kad tai nesutampa su vartotojo pareigomis, numatytomis Elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklėse.

„Jos numato, kad vartotojas ne vėliau kaip kiekvieno ataskaitinio laikotarpio paskutinę dieną, taip pat prieš pasikeičiant elektros kainoms, turi pateikti tiekėjui elektros apskaitos prietaisų rodmenis“, – aiškina L. Beganskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji primena, kad sausio 1 d. keičiasi kaina ne tik visuomeninio tiekimo klientas, tačiau dėl reguliuojamos kainos dalies pokyčio kaina keičiasi ir nepriklausomo tiekimo klientams.

REKLAMA

„Deklaruoti faktinius skaitiklio rodmenis šioje situacijoje ypatingai svarbu nepriklausomo tiekimo klientams, nes jiems bendra kilovatvalandės kaina didėja, todėl nepadeklaravus iki metų pabaigos, kitąmet teks susimokėti brangiau ir už tas kilovatvalandes, kurias suvartojo dar iki kainai padidėjant“, – komentavo „Ignitis“ atstovė.

Anot jos, klientams reikia deklaruoti faktinius skaitiklių rodmenis, o ne daugiau ar mažiau, todėl, kad taip numato elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklės ir sąžiningumo principai.

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, ką daro su tokiais klientais, kurie specialiai permoka, kad taip sutaupytų dėl didėjančios elektros kainos, L. Beganskienė atsakė taip:

„Tikime, kad mūsų klientai yra sąmoningi ir atsakingi piliečiai, todėl elektros energijos suvartojimo rodmenis deklaruoja teisingai. Tačiau jei kils poreikis, pastebėsime neįprastą suvartojimo šuolį, inicijuosime apskaitos prietaiso patikrinimą. Užfiksavus neatitikimą, būtų vykdomi perskaičiavimai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nedeklaravę mokės daugiau

Be kita ko, daugiau kaip 1 mln. „Ignitis“ klientų, kurie kol kas neturi išmaniojo skaitiklio, turi pareigą patys deklaruoti skaitiklių rodmenis. 

Dalis jų tai daro vykdami į klientų aptarnavimo centrus arba skambina telefonu.

„Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Nerilė Mažeikienė pataria negaišti laiko eilėse ar laukiant kol darbuotojas atsilieps. Ji kviečia deklaruoti skaitiklių rodmenis internetu – tiek už save, tiek už artimąjį.

REKLAMA

Kadangi nuo sausio 1 d. keičiasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) reguliuojama kainos dalis, visiems klientams privalu iki šio mėnesio paskutinės dienos 23:59:59 valandos teisingai deklaruoti skaitiklio rodmenis.

Nedeklaravus skaitiklio rodmenų šiemet, o tai darant kitąmet, nepriklausomo elektros energijos tiekimo klientams už elektros energijos kilovatvalandę teks mokėti brangiau. 

„Klientai, kurių elektros energijos suvartojimo įpročiai kiekvieną mėnesį yra panašūs, renkasi atsiskaitymą pagal vidutinį suvartojimą, nes jiems taip patogiau – nebūtina kiekvieną mėnesį deklaruoti skaitiklio rodmenų. Tačiau renkantis tokį atsiskaitymo būdą, atsakomybė deklaruoti rodmenis kiekvieną gruodžio mėnesį, keičiantis tarifui ar planui, o nutraukiant sutartį – paskutinę sutarties galiojimo dieną – išlieka“, – atkreipia dėmesį „Ignitis“ ekspertė.

REKLAMA

Kaip teigia N. Mažeikienė, pasitaiko atvejų, kad klientai nori tik deklaruoti skaitiklio rodmenis, o internetu nesinaudoja, tokiais atvejais „Ignitis“ atstovė juos kviečia kreiptis artimuosius, kurie naudojasi internetu, pakaks žinoti kliento kodą, o artimieji savitarnoje galės deklaruoti skaitiklio rodmenis už internetu nesinaudojantį artimąjį. 

Esą tai padės sutaupyti laiko, nes nereiks niekur važiuoti ar skambinti. Kaip internetu deklaruoti skaitiklio rodmenis už artimąjį, galima išsamiau perskaityti čia: Kaip deklaruoti už artimąjį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Deklaruoti skaitiklių rodmenis bei apmokėti sąskaitą taip pat galima elektroninėje bankininkystėje, savitarnoje ir klientams įprastose įmokų surinkimo vietose“, – primena N. Mažeikienė.

Primename, kad klientams, kurie yra gaminantys vartotojai arba turi išmaniuosius skaitiklius deklaruoti rodmenų nereikia, jie elektros tiekėjui perduodami automatiškai.

Šitas tinklalapis labai daug rašinėja apie baudas, daugiau už kitus. Žinom, kad baudą gausime už eglutę iš miško, už elektrą, už vairavimą ir už visa kita. Kam prieš šventes dirbtinai kelti depresiją. Kad mūsų leftistinė tėvynė yra pasibjaurėtina, mes žinome ir be žurnalistų publikacijų. Aš nugyvenau nemažą laikotarpį ir prie sovietų okupacijos, tačiau tokių kiaulysčių Brežnevas netaikė. Eglutę galėdavome nusikirsti miške be jokių baudų, dabar gi viskas komercializuota, dėl cento gatavi žmogų užsmaugti. O kai ESO pavagia iš mūsų 160 milijonų, tai tada kažkodėl neskubama su mumis atsiskaityti. O už miško eglutę būk malonus mokėk baudą. Ypač kai lietuvių jau sumažėjo, vaikų taip pat. Tuojau ir už vandenį upelyje turėsime mokėti, jei drįsi atsigerti.
Kai eso vagia tai nieko
ESO vagys mane APVOGĖ, o aš negaliu juos apipist????
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų