• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei 65 proc. verslų žlunga. Kokios yra pagrindinės klaidos nuvedančios verslą prie bedugnės krašto? Inc.com pateikia septynias mirtinas „startup'ų“ nuodėmes.

REKLAMA
REKLAMA

1.Blogas rinkos pasirinkimas

Rinkitės plačią rinką, kurioje atsiras vietos daugeliui nugalėtojų. Geros rinkos pasirinkimas gali kompensuoti verslo vykdymo klaidas. Pasirinkus blogą rinką, nesėkmė gali tykoti už kiekvieno kampo.

REKLAMA

2.Blogas partnerio pasirinkimas

Greičiausias būdas suardyti draugystę – su draugu pradėti verslą. Vien dėl to, kad esate draugai nereiškia, jog galite drauge dirbti. Žmonės gali būti bičiuliais dvidešimt metų, bet padėkite tarp jų krūvą pingų ir pamatysite išryškėjant blogiausius jų bruožus.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir santuokoje, taip ir versle priešybės traukia. Nepradėkite verslo su tuo, kurio įgūdžiai sutampa su jūsų. Susiraskite tą, kurio silpnybės yra jūsų stiprybės ir atvirkščiai.

3.Per ilgai laukti pradžios

Vienintelis būdas sužinoti, ar tai ką siūlote turi paklausą – iškart bandyti parduoti savo produktą pirkėjams. „Ant popieriaus“ viskas dažniausiai atrodo puikiai. Tačiau atskirtis tarp jūsų suplanuotos verslo eigos ir to, kas vyksta iš tiesų, yra milžiniška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tad pradėkite prekiauti anksti, kad gautumėte, kuo daugiau atsiliepimų apie savo produktą ar paslaugą.

4.Išleisti kuo daugiau ir kuo greičiau

Dauguma verslininkų žlunga dėl vienos paprastos priežasties: jiems baigiasi pinigai. Jūsų, kaip įkūrėjo, darbas yra užtikrinti, kad verslas įsibėgės prieš pasibaigiant pinigams.

REKLAMA

Kol nerasite idealaus modelio savo verslui, leiskite kiek įmanoma mažiau pinigų. Jei pardavinėjate produktus verslams, nesamdykite antro prekybos darbuotojo, kol šis neatneša tiek pelno, kuris vertas dvigubai daugiau nei jo atlyginimas. Neužsiimkite aršia rinkodara, kol nežinote, kad žmonės pirks jūsų produkciją.

REKLAMA

5.Samdyti netinkamus žmones

Jūsų verslo modelis – jūsų lenktyninis žirgas. Jūsų žmonės – jūsų žokėjai. Dažniausiai skirtumą tarp nugalėtojo ir pralaimėtojo lemia ne žirgas, bet žmonės, kurie juo joja. Puikūs žmonės taps jūsų sėkmės paslaptimi. Tuo tarpu blogi darbuotojai lems prastą pasirodymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernelyg dažnai verslininkai tiesiog stengiasi užpildyti pozicijas, kad galėtų tęsti jų manymu svarbesnes užduotis. Tačiau darbuotojų samdymas nėra tik dar vienas darbelis. Tai gyvybiškai svarbi užduotis. Tai yra jūsų kompanija.

Pirmi dvidešimt darbuotojų yra patys svarbiausi. Jie yra jūsų verslo siela. Jie nustato toną visiems būsimiems samdiniams. Jei jie yra nuostabūs darbuotojai, kiti nuostabūs žmonės atseks paskui juos.

6.Neatleisti blogų žmonių

REKLAMA

Visi verslo naujokai pasamdo netinkamų žmonių. Daugybė patyrusių verslininkų pasamdo netinkamų žmonių. Kartais tiesiog abi pusės suklysta. Kas vyksta toliau yra itin svarbu. Neleiskite neteisingiems žmonėms užsibūti jūsų kompanijoje. Jums reikia juos atleisti. Nors ir kaip nesmagu yra pasakyti žmonėms, kad šiandien yra jų paskutinė diena darbe.

REKLAMA

Tačiau jums reikia tai padaryti. Ne tik, kad tarp darbuotojų gali įsivyrauti bloga atmosfera, tačiau taip pat gali dingti produktyvumas, o tai kainuos kompanijai pinigų.

7. Ignoruoti savo intuiciją

Verslininkai, kurie išmoksta klausytis savo vidinio balso darydami esminius sprendimus atneša didelę dalį pasaulio turto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pažiūrėkite į Marką Zuckerbergą. Jo intuicija jam pakuždėjo, kad studentams labai patiks paslauga, kuri sujungs juos saitais. Ir kiekvieną iš jo tolimesnių sprendimų, nuo naujienų srauto iki nuotraukų žymėjimo, taip pat lėmė vidinis balsas.

Steve'as Jobsas, Michaelis Dellas, Warrenas Buffettas, Richardas Bransonas – visi jei kiekvieną dieną mokėsi pasikliauti savo vidiniais instinktais.

Jei jūsų intuicija sako, kad potencialus darbuotojas neatitinka jūsų darbo etikos ir vertybių, nesamdykite jo. Jei jaučiate, kad jūsų produktas niekada nesusilauks nė vieno kliento, keiskite ir darykite kažką kitko. Jei manote, kad investuotojas vėliau pabėgs, neimkite iš jo pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų