Apie tai, kaip bus užtikrintas „Teltonikos“ darbų vientisumas, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė su ministras Lukas Savickas.
Matėme, kas atsitiko su „Teltonika“. Kodėl iškilo ši problema?
Du dalykai. Turėjau galimybę atnaujinti kontaktą ir dialogą su „Teltonikos“ vadovu ir pagrindiniu investuotoju. Sutarėme, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra pasiryžusi būti vieno langelio principu veikiančia institucija, sužiūrinčia kontaktus ne tik savo valdymo srityje, bet ir galinčia padėti sprendžiant klausimus kitose srityse: energetikos, savivaldybių srityse. Bandysime palaikyti betarpišką ryšį. Ankstesnė mano patirtis dirbant Sauliaus Skevrnelio vyriausybėje rodo, kad mes turėjome ne vieną strategiškai naudingą investiciją, kurią pavyko sėkmingai pritraukti, kuri nesusidūrė su tokiomis biurokratinėmis kliūtimis.
Nepriklausomai nuo to, kokie buvo įstatymai, buvo užtikrinamas politinis dėmesys, buvo numatytos priemonės, kaip valdyti rizikas, spręsti ginčus, jei susiduria dvi valstybės su savo interesais. Ir tai duodavo rezultatą.
Tai prieš tai buvusi ministerija nesužiūrėjo kažko? Nesugebėjo to proceso padaryti sklandžiai?
Mes visi buvome liudininkai. Po to, kai ponas Paukštys viešai informavo apie savo sprendimą stabdyti investicijas, per artimiausią parą susirinko politikai, atsakingų institucijų vadovai į Vyriausybės kanceliariją ir informavo, kad problemos yra išspręstos. Tai kas daugiau, jei ne politinė valia parodė, kad išreiškus politinę valią yra randami sprendimai ir jie sprendžia problemas. Tai akivaizdu, kad valia laiku nebuvo parodyta, nes tie sprendimai, pasirodo, buvo visiškai žemai kabantys vaisiai.
Kiek užtruks, kol visi biurokratiniai trikdžiai dings? Pralaimi dabar ne tik „Teltonika“, bet ir Lietuva, nes kuo ilgiau neįsiliejame į rinką, tuo rinka yra labiau prisisotinusi ir mes gauname į biudžetą mažiau pinigų.
Čia tikrai yra labai svarbu suvokti, kad mūsų visų interesas yra, kad kuo daugiau investicijų, kuo greičiau būtų realizuota Lietuvoje, nes tai kuria darbo vietas ir gerus atlyginimus. Niekas nepralaimi, mes tik galime išlošti, jei sudarome tokias sąlygas, kad biurokratija nemažintų ambicingų verslininkų siekių greitai vystyti savo projektus Lietuvoje. Tą reikia padaryti kuo įmanoma sparčiau.
Konkrečiai reikia suvokti, kad „Teltonikos“ investicinis projektas turi labai daug sudedamųjų dalių, skirtingus etapus. Kai kurie iš tų etapų jau yra sėkmingai įgyvendinti, kai kurie yra įgyvendinami. Ir mes kalbame apie tolesnę plėtrą, kurią svarbu kiek įmanoma atgal grąžinti prie pradinių bėgių. Ir yra ne vienas iššūkis, tą reikia atvirai pasakyti. Žemės pakeitimo procedūros, kiti projektavimo darbai, statybos leidimai, infrastruktūros prijungimas – visą tai reikės spręsti. Dabar turėsime galimybes pasikalbėti su atsakingomis institucijomis, kaip užtikrinti sparčiausią įmanomą kelią ir ten, kur įmanoma, sieksime priartėti prie pirminių planų.
Visą pokalbį išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.