26 proc. tyrimo dalyvių teigia, kad perkant mineralinį vandenį jie pirmiausia atsižvelgia į skonį ir sveikatą (24 proc.). Tačiau mineralinio vandens didžioji dalis (40 proc.) apklaustųjų prestižine preke nelaiko. Kad mineralinis vanduo yra prestižo ženklas mano 21 proc. respondentų. Su prestižiškumu mineralinį vandenį sieja dar 32 proc. respondentų, kurie tvirtino, kad mineralinio vandens prestižas priklauso nuo prekės ženklo.
„Vakarų Europos šalyse situacija kitokia. Pavyzdžiui, Italijoje dar visai nesenai po naujos drabužių kolekcijos pristatymo būdavo madinga gerti brangų šampaną. Šiuo metu į kolekcijos pristatymą ateinantys žiūrovai tikisi, kad jiems bus pasiūlyta mineralinio vandens, - pasakoja Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacijos vadovas Gintaras Morkūnas. – Patys dizaineriai tendencijai mielai pasiduoda – kuria savo vardo mineralinį vandenį, netgi butelių dizainus.“
Kita vertus, G. Morkūnas pastebi, kad mineralinio vandens kultūros užuomazgos pastebimos ir Lietuvoje – žmonės ima domėtis mineraliniu vandeniu kaip sveikos gyvensenos dalimi.
„Mados sostinėje Milane pirmiausia atsirado mineralinio vandens kaip produkto, o ne skirtingų prekių ženklų, prestižiškumo jausmas. Vakarėlių lankytojai mineralinį vandenį gerti ėmė dėl to, kad tai buvo sveiko gyvenimo būdo ženklas, - teigia mineralinio vandens ekspertas. – Ne veltui tai pirmas produktas, kuris patiekiamas ant stalo ir paskutinis, kuris nuo jo nuimamas.“
Psichiatrų teigimu, mineralinio vandens kultūros atsiradimas Vakarų Europos šalyse, o pamažu ir Lietuvoje, gali būti siejamas su augančiu gyvenimo tempu, nuolatiniu stresu.
„Emociškai įsitempęs žmogus gavęs atsigerti vandens, neabejotinai sumažina savo streso lygį. Tai yra ne tik dėl vandens, bet ir paties gėrimo proceso, kuris leidžia vieną veiksmą pakeisti kitu. – psichiatras Linas Slušnys. – Vanduo ramina, gėrimo procesas nukreipia akimirkai mintis ir to pakanka, kad galėtume suvaldyti emocijas“.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad 69 proc. tyrimo dalyvių mano, jog natūralus mineralinis vanduo skatina virškinimą. 30 proc. apklaustųjų paminėjo, jog natūralus mineralinis vanduo šalina toksinus, drėkina odą. 27 proc. respondentų teigimu, toks vanduo mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį.
„Vandens ir mineralinių medžiagų apykaita organizme yra neatsiejama, o gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Natūralus mineralinis vanduo, turintis daug natrio, gerina virškinimą ir dalyvauja vandens apykaitoje. Jeigu jame didesnis kalcio kiekis, tai padeda stiprinti raumenis, gerina širdies, aktyvina žarnyno veiklą. Prisotintas angliarūgšte natūralus mineralinis vanduo gerina virškinimą, apetitą ir malšina troškulį“, – apie mineralinio vandens naudą sveikatai pasakoja gydytoja – dietologė Eglė Kliukaitė.