• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiemos sezonas yra vienas sudėtingiausių laikotarpių automobiliams. Druska barstomi keliai ir gatvės, šaltis, didesnė drėgmė ir staigūs temperatūros pokyčiai gali smarkiai paveikti transporto priemonių būklę.

Pasibaigus žiemai svarbu tinkamai pasirūpinti automobiliu, kad jis būtų paruoštas saugiai ir patogiai eksploatuoti pavasarį.

Pranešime žiniasklaidai automobilių remonto paslaugų paieškos motointegrator.com atstovas Mindaugas Šerėjus dalijasi pagrindiniais patarimais, kaip pasirūpinti savo transporto priemone.

Pašalinkite žiemos paliktas druskas ir purvą

Žiemą keliai dažnai barstomi druska, kuri padeda išvengti slydimų, tačiau gali būti kenksminga pačiam automobiliui.

Druskos dalelės, susimaišiusios su purvu ir sniegu, kaupiasi ant automobilio dugno, ratų arkų ir kitų vietų, kurias sunku pasiekti. Tai gali sukelti koroziją.

REKLAMA
REKLAMA

„Druskos pašalinimas yra vienas svarbiausių darbų po žiemos. Rekomenduojame pasinaudoti specialiomis automobilių plovimo paslaugomis, kai kruopščiai nuvaloma ne tik automobilio išorinis paviršius, bet ir dugnas“, – teigia M. Šerėjus.

REKLAMA

Kartu nepamirškite nuvalyti stiklų ir šviesos įžemintuvų, ant kurių taip pat gali būti druskos likučių.

Pasikeiskite padangas ir patikrinkite jų būklę

Pavasarį reikėtų pasikeisti žiemines padangas į vasarines, kai vidutinė paros temperatūra pasiekia +7 °C.

Važinėti su žieminėmis padangomis vasarą ne tik neekonomiška, bet ir pavojinga, nes jos greičiau dėvisi ir nebeužtikrina gero sukibimo su kelio danga.

REKLAMA
REKLAMA

„Keičiant padangas svarbu patikrinti jų protektoriaus gylį ir būklę. Jei pastebite nelygų dėvėjimąsi ar gilių pažeidimų, reikėtų pasvarstyti apie naujų padangų įsigijimą.

Svarbu subalansuoti ir ratus, kad būtų užtikrintas stabilumas ir tolygus dėvėjimasis“, – rekomenduoja M. Šerėjus.

Patikrinkite stabdžių sistemą

Stabdžių sistema žiemą patiria didelį krūvį, todėl pavasarį verta ją patikrinti. Drėgmė ir druskos gali pažeisti stabdžių diskus, trinkeles ar hidraulikos komponentus, o tai gali turėti įtakos stabdymo efektyvumui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastebėjus bet kokių stabdžių sistemos sutrikimų, tokių kaip garsai stabdant, vibracija ar ilgesnis stabdymo kelias, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistus“, – pabrėžia M. Šerėjus. Net jei gedimų ir neįtariate, verta atlikti profilaktinį stabdžių patikrinimą.

Patikrinkite akumuliatoriaus būklę

Žiemą akumuliatorius patiria didelę apkrovą dėl žemos temperatūros, ypač jei automobiliu dažnai važinėjama trumpais atstumais. Pasibaigus žiemai svarbu patikrinti akumuliatoriaus įkrovimo lygį ir būklę.

REKLAMA

„Jei pastebėjote, kad automobilis sunkiai užsiveda, gali būti, kad atėjo laikas keisti akumuliatorių arba patikrinti generatoriaus veiklą“, – sako M. Šerėjus. Akumuliatoriaus naudojimo laikas paprastai yra apie 3–5 metus, tačiau žiemos sąlygos jį gali sutrumpinti.

Patikrinkite automobilio skysčius

Po žiemos rekomenduojama patikrinti visų automobilio skysčių lygį ir būklę. Šiuo atveju kalbama apie variklio alyvą, aušinimo skystį, stabdžių skystį ir langų plovimo skystį.

REKLAMA

„Jei aušinimo skystyje pastebite drumzlių ar neįprastą spalvą, gali prireikti jį pakeisti. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad langų plovimo skystis būtų pritaikytas naudoti pavasarį ir vasarą“, – pataria M. Šerėjus.

Patikrinkite pakabos ir vairo sistemos komponentus

Žiemą kelio danga dažnai būna nelygi, o duobės ir aštrūs akmenys gali pažeisti pakabos ar vairo sistemos dalis. Dėl to po žiemos rekomenduojama atlikti profilaktinį patikrinimą.

„Sugadinta pakabos sistema gali ne tik sumažinti vairavimo komfortą, bet ir turėti įtakos automobilio stabilumui. Atsiradus neįprastų garsų ar pajutus vibraciją, verta kreiptis į specialistus“, – pabrėžia M. Šerėjus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų