• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parduotuvėse atsiskaitant grynaisiais pinigais, nuo gegužės 1-osios bus apvalinama pirkinių krepšelio suma, kad pirkėjams mokant už prekes, o pardavėjams atiduodant grąžą, nereikėtų naudoti 1 ir 2 centų monetų.

Parduotuvėse atsiskaitant grynaisiais pinigais, nuo gegužės 1-osios bus apvalinama pirkinių krepšelio suma, kad pirkėjams mokant už prekes, o pardavėjams atiduodant grąžą, nereikėtų naudoti 1 ir 2 centų monetų.

REKLAMA

Prekybos tinklas „Maxima“ pranešime žiniasklaidai primena, kad pagal įsigaliojantį įstatymą, atskirų prekių kainos nebus apvalinamos, o naujoji tvarka taikoma tik atsiskaitant grynaisiais pinigais. 

Lietuvos banko inicijuotas Atsiskaitymų grynaisiais pinigais apvalinimo įstatymas pernai pavasarį priimtas siekiant sumažinti 1 ir 2 centų monetų kiekį grynųjų pinigų apyvartoje.

Lietuvos banko duomenimis, šios smulkios  monetos nėra patogi bei tvari atsiskaitymo priemonė nes dažniausiai yra panaudojamos vieną kartą, o vėliau pametamos – kasmet žmonės pameta 50 tonų 1 ir 2 ct monetų, kurių vertė sudaro apie 300 tūkst. eurų.  

„Įstatymo įgyvendinimui intensyviai ruošėmės nuo metų pradžios – pritaikėme kasos aparatus. Pirkinių krepšelio sumą kasos aparatai suapvalins automatiškai, pirkėjai tai matys ir kasos ekrane, ir kvite.

Taip pat apmokėme darbuotojus, o pirkėjams prie kasų parengėme vizualinę informacinę medžiagą, kad būtų aiškiau, kaip vykdomas apvalinimas“, – sako Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių direktorė. 

Pagal įsigaliojusį įstatymą, atsiskaitant grynaisiais pinigais, jeigu pirkinių krepšelio suma yra mažesnė nei 5 centai, ji neapvalinama.

O, jeigu bendra pirkinių krepšelio suma yra didesnė nei 5 centai ir baigiasi 1 arba 2 centais, ji apvalinama į mažesnę pusę iki 0, pavyzdžiui, vietoje 10,02 eurų, reikės mokėti 10,00 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Kai suma baigiasi 3 ir 4 centais, ji suapvalinama iki 5 centų į didesnę pusę, o suma besibaigianti 6 ir 7 centais, suapvalinama iki 5 centų į mažesnę pusę.

Pavyzdžiui, jeigu pirkinių krepšelio suma siekia 10,04 eurų arba 10,06 eurų, mokėtina suma bus suapvalinta iki 10,05 eurų. Į didesnę pusę iki 10 apvalinama pirkinių suma, kuri baigiasi 8 ir 9 centais, tad 10,08 eurų siekianti krepšelio suma privalės būti suapvalinta iki 10,10 eurų.

REKLAMA

„Pirkėjams norime priminti, kad parduotuvių lentynose esančių atskirų prekių kainos nebus apvalinamos – jos nustatomos tiksliai iki cento ir naujoji tvarka tam neturės jokios įtakos. Tik bendra pirkinių krepšelio suma apvalinama 1 arba 2 centais. Taip pat primename, kad apvalinimas taikomas tik atsiskaitant grynaisiais pinigais“, – kalba I. Trakimaitė-Šeškuvienė.   

Pradėjus apvalinti atsiskaitymus grynaisiais pinigais, gyventojams nėra būtinybės skubėti atsikratyti 1 ir 2 centų monetomis nes jos liks teisėta atsiskaitymo priemone – pirkėjai galės jomis sumokėti už prekes net ir suapvalinus pirkinių krepšelio sumą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų