Būtiniausių dalykų, tokių kaip maisto produktai, būstas ir kelionės kainos sparčiai kyla ir spaudžia sunkiai dirbančias britų šeimas.
Brangiausiu Londonas buvo paskelbtas palyginus 200 tūkst. vartotojų pateiktą informaciją ir apskaičiavus vidutines kainas 1600 miestų.
Expatistan.com paskelbė, kad vidutinė kavos kaina Londone siekia 2,86 svarų, tuo tarpu Romoje kava kainuos 60 pensų mažiau, o puodelį kapučino galite nusipirkti šiek tiek daugiau nei už 1 svarą sterlingų.
Kalbant apie elektronikos įrenginius už Londoną yra brangesnis tik Tokijas. O Niujorkas tapo viena pigiausių vietų – 16GB iPod Nano čia galima įsigyti vidutiniškai už 92 svarų, tuo tarpu Londone už tokį patį įrenginį sumokėsite net apie 130 svarų.
Jeigu jūsų biudžetas leidžia šiek tiek papramogauti, pastebėsite, kad Londone kino bilietai yra patys brangiausi. Už bilietus 2 asmenims vidutiniškai čia teks sumokėti 22 svarų. Tuo tarpu Sidnėjuje nueiti į kiną su antra puse kainuotų 14 svarų, o Singapūre – tik 10 svarų.
Didžiausi skirtumai pastebimi lyginant apgyvendinimo ir kelionės išlaidas, juolab kad nuomos ir degalų kainos Londone vis dar kyla.
Benzino litro kaina Londone – 1,4 svaro, tai daugiau nei dvigubai didesnė kaina palyginus su Los Andželu, kur litrą degalų įsipilsite vos už 62 pensus.
Nuoma Londone jūsų piniginę paplonintų vidutiniškai 2500 svarų per mėnesį, palyginti tik su 1365 svarų Romoje, 1242 svarų Toronte (Kanada), 950 svarų Velingtone (Naujoji Zelandija).
Nuomos kaina nustatyta maždaug 85 m² būstui su baldais, miesto dalyje, kur paprastai gyvena jauni, išsilavinę ir dirbantys žmonės.
Nacionalinės statistikos tarnybos duomenimis, vidutinis nacionalinis darbo užmokestis 2008-aisiais siekė 26 137 svarus, o šiandien jis yra 27 174 svarų per metus. Atsižvelgus į infliaciją ir didėjančias pragyvenimo išlaidas pastaroji suma būtų 13,8 % mažesnė.