Jo teigimu, vėliau kainos, tikėtina, smarkiai kris, todėl ūkininkai turėtų atsargiai vertinti užsienio pirkėjų pasiūlymus.
Pasak J. Solko, vidutinė pieno supirkimo kaina Latvijoje spalį sudarė 248,9 už toną. Palyginimui liepą vidurkis sudarė 177,25 euro. Toks supirkimo kainų augimas yra susiję su padėtimi pasaulinėje pieno rinkoje, kur paklausa auga. Kainos čia stabilizuojasi, kad Latvijoje jos vis dar kas mėnesį auga 10-20 proc.
„Toks staigus kainos augimas negali būti ekonomiškai pagrįstas. Priešingai, jį skatina supirkėjai iš kaimyninių šalių, kurie yra pasirengę pirkti didelius kiekius pieno už labai didelę kainą, kad galėtų juos perdirbti į sviestą ir grietinę. Lenkai ir lietuviai yra pasirengę mokėti net 330 eurų už toną, o tai yra daugiau, nei jie moka savo ūkininkams ir net daugiau už vidutinę kainą Vokietijoje. Dirbtinai didindami kainas ir viliodami Latvijos ūkininkus jie kuria burbulą, kuris netrukus sprogs, nes ilgalaikėje perspektyvoje užsienio pirkėjams latviško pieno nereikės“, – sakė J. Solkas.
Per devynis šių metų mėnesius Latvijoje buvo supirkta 626 296 tonos pieno, o tai yra 1,7 proc. daugiau nei prieš metus tuo pačiu laikotarpiu.