• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, balandį, palyginti su kovu, gamintojų kainos euro zonoje ir visoje ES išliko nepakitusios. Kovą kainos abiejose zonose padidėjo 0,5 procento.

REKLAMA
REKLAMA

2012 metų balandį, palyginti su tuo pačiu 2011 m. mėnesiu, gamintojų kainos daugiausia padidėjo Kipre (8,3 proc.), Lietuvoje (7,1 proc.) ir Vengrijoje (7,0 proc.), o mažiausiai padidėjo Maltoje ir Slovėnijoje (po 0,7 proc.) bei Austrijoje (1,0 proc.). Kainos sumažėjo tik Švedijoje (-0,5 proc.).

REKLAMA

Lietuvoje balandį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, gamintojų kainos padidėjo 0,3 proc.

Per metus gamintojų kainos euro zonoje padidėjo 2,6 proc., o ES – 2,8 proc.

Balandį, palyginti su kovu, gamintojų kainos, neskaičiuojant energetikos sektoriaus, euro zonoje ir visoje ES padidėjo po 0,2 proc. Energetikos sektoriuje prekių kainos euro zonoje ir ES sumažėjo po 0,1 proc. Tarpinio vartojimo prekių kainos abiejose zonose išaugo po 0,3 proc., trumpalaikio vartojimo prekių kainos euro zonoje išaugo 0,1 proc., o ES - 0,2 proc. Investicinių prekių kainos euro zonoje padidėjo 0,1 proc., o visoje ES - 0,2 proc. Ilgalaikio vartojimo prekių kainos euro zonoje nepakito, o ES padidėjo 0,1 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Turimais ES valstybių narių duomenimis, labiausiai gamintojų kainos šiuo laikotarpiu padidėjo Bulgarijoje, Danijoje ir Airijoje (po 1,1 proc.) bei Portugalijoje (0,6 proc.). Kainos sumažėjo Ispanijoje (-0,8 proc.), Švedijoje (-0,5 proc.), Didžiojoje Britanijoje (-0,3 proc.), Graikijoje (-0,2 proc.), Prancūzijoje ir Suomijoje (po -0,1 proc.).

2012 m. balandį, palyginti su tuo pačiu 2011 m. mėnesiu, gamintojų kainos, neskaičiuojant energetikos sektoriaus, euro zonoje ir ES padidėjo atitinkamai 1,3 ir 1,5 proc. Kainos euro zonos energetikos sektoriuje ūgtelėjo 6,8 proc., o ES – 6,6 proc. Trumpalaikio vartojimo prekių kainos euro zonoje padidėjo 2,4 proc., o ES - 2,8 proc. Ilgalaikio vartojimo prekių kainos euro zonoje ir ES išaugo 2,0 proc. Investicinių prekių kainos euro zonoje ir ES padidėjo atitinkamai 1,1 ir 1,3 proc. Tarpinio vartojimo prekės euro zonoje ir ES pabrango atitinkamai 0,6 ir 0,8 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų