• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Algos auga visoje šalyje, tačiau atotrūkis tarp Vilniaus ir likusios Lietuvos beveik nemažėja – ir toliau viršija 400 eurų. Žmonės skundžiasi, kad pinigų turi tik būtiniesiems poreikiams – ir tai ne visada. O ekonomistai pozityvių žinių neturi.

Algos auga visoje šalyje, tačiau atotrūkis tarp Vilniaus ir likusios Lietuvos beveik nemažėja – ir toliau viršija 400 eurų. Žmonės skundžiasi, kad pinigų turi tik būtiniesiems poreikiams – ir tai ne visada. O ekonomistai pozityvių žinių neturi.

REKLAMA

To priežastis, kad esą ateityje atotrūkis užprogramuotas dar didėti, nes, jei regionuose ir atsiranda naujų darbo vietų, jos yra menkai apmokamos. Visgi verslo atstovai tikina, kad padėtis nėra prasta. 

Vilkaviškio rajono gyventojai vidutiniškai į rankas uždirba beveik 1100 eurų, o tai yra bent 400 eurų mažiau nei statistinio vilniečio alga – vidutinė alga Vilniuje į rankas siekia 1526 eurus. Mažiausiai iš visų savivaldybių ir toliau uždirba Zarasų gyventojai – jų vidutinė alga į rankas siekia 986 eurus.

O vidutinis visos šalies algų atotrūkis nuo sostinės regiono antrąjį metų ketvirtį siekė 413 eurų. Nors dėl minimalios algos augimo jis nežymiai sumažėjo, ekonomistai gerų naujienų regionams neturi.

REKLAMA
REKLAMA

„Problema yra ta, kad yra užprogramuota, jog tas atotrūkis didės ir ateityje. Didmiesčiai ir toliau, matyt, bus vis patrauklesni. Ta perspektyva tikrai nėra palanki“, – teigia „Šiaulių banko“ ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė. 

REKLAMA

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas prognozuoja, kad atotrūkis netrukus gali dar padidėti, nes mūsų šalies regionai priklausomi nuo pramonės rezultatų. 

„Šių metų antrą pusmetį tas atotrūkis tarp atlyginimų Vilniuje ir regionuose dar labiau padidės, nes pastaruoju metu labai sparčiai blogėjo Vokietijos pramonės rodikliai. Aš matau riziką, kad anksčiau ar vėliau ta recesija Vokietijos pramonėje, kuri tik gilėja, gali pasivyti ir mūsų pramonę. Vėlgi, tai problema regionams“, – teigia „Citadele“ ekonomistas A. Izgorodinas.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia situacija – ne tik Lietuvoje

Sostinėje aukštesnę pridėtinę vertę kuria paslaugų sektorius. Pasak ekonomistų, regionai irgi galėtų daugiau orientuotis į paslaugų teikimą, ypač – tinkamą eksportui. 

„Turėti daug darbo vietų pramonėje yra gerai, bet negerai yra turėti daug darbo vietų, kurios yra pakankamai pigiai apmokamos, o jos yra pigiai apmokamos ne dėl to, kad įmonės nenori dalintis su darbuotojais pelnais. Dėl to, kad tos įmonės kuria pakankamai žemą pridėtinę vertę“, – komentuoja A. Izgorodinas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Savivaldybės turi galvoti apie savo konkurencinius pranašumus, kuriuos galėtų išnaudoti: tiek geografinius, tiek transporto koridorių“, – sako I. Genytė-Pikčienė. 

Visgi Verslo konfederacijos vadovas Andrius Romanovskis aiškina, kad padėtis nėra tokia jau prasta. 

„Jeigu jūs palygintumėte Londoną ir likusią Jungtinę Karalystę, jus ištiktų šokas, nes be Londono Jungtinės Karalystės BVP yra žemesnis už neturtingiausią Amerikos valstiją. Tai mūsų situacija nėra bloga“, – teigia A. Romanovskis. 

REKLAMA

Pasak A. Romanovskio, pasistengti turėtų tiek pats verslas, tiek vietos politikai. 

„Pavyzdžiui, LEZ fenomenas, kuris yra tik regionuose, parodo, kad ten, kur susikūrė LEZ, iš karto prisitraukė aukštesnę pridėtinę vertę kuriantys verslai, iš karto žmonės ten uždirba daugiau“, – sako Verslo konfederacijos prezidentas. 

Būtent sostinės algos į viršų iškelia ir statistinį Lietuvos vidutinį uždarbį, kuris į rankas dabar siekia 1353 eurus.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

"Jeigu jūs palygintumėte Londoną ir likusią Jungtinę Karalystę, jus ištiktų šokas..." - bent bent jau JK yra krūva kitų miestų, kur ateina rimtos investicijos, sukuriamos darbo vietos ir galima uždirbti normalius pinigus, kai tuo tarpu Lietuvoje beveik viskas važiuoja Į J0BANĄ VILNIŲ, o visiems kitiems net ir dideliems miestams lieka tik trupiniai. ir taip po dešimtmečių uždarinėjamos mokyklos, ligoninės, pašto skyriai, bankų filialai ir tt, nes tie miestai pasidaro pasmerkti ir nebeperspektyvūs gyventi. kad Lietuva verčiama vieno miesto valstybe smarkiai pasimatė per šią PEDOpartijos kadenciją, bet tai klaidingas žingsnis ir požiūris. valstybė visokeriopai būtų daug turtingesnė su keletu didelių miestų- centrų. o dabar būnant 30km nuo BY sienos pystels ten tas astravas į orą ar kokią patranką putleris atvarys ir viskas, bye bye.
gal laikas žmoniškai?
gal laikas žmoniškai?
algas mokėti kas savaitę, o skaičiuoti ir lyginti už metus? Nes juk valdžiažmogiai ir kiti čekutininkai dar ir tryliktas algas gauna, ir už dyką benziną pilą, tai viską pasverkit, ir ne provincijoje jie gyvena, galima drasiai spręsti perskaičius šokiruojančią naujieną, kad į regionus kursuoja seni vagonai, o blizgantys nauji už bendrus pinigus tai apie Vilnių. Parodo požiūrį ir tiek.
nieko gero tam vilniuj nera ten gauna atliginimus kas valdininkas o paprastam zmogui spyga taukota
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų