„Taip, jis (MMA – BNS) bus paskaičiuotas į didesnę pusę, nes darbo užmokestis augo sparčiau negu buvo prognozuota anksčiau“, – pirmadienį žurnalistams sakė LB vadovas Gediminas Šimkus.
Jis prognozuoja, kad Trišalėje taryboje dėl naujojo MMA dydžio vyks sudėtinga diskusija, nes esą neapibrėžtumas yra labai didelis.
„Viena vertus, turime labai sparčiai augantį darbo užmokestį, kita vertus, turime sunkumus su išorės paklausa – manau, lauks sudėtinga diskusija“, – sakė LB vadovas.
G. Šimkus portalui vz.lt neneigė, kad bus siūloma MMA didinti daugiau kaip dešimtadaliu – dėl konkrečios formulės esą centrinio banko vadovybė dar diskutuoja.
„Bet iš tiesų yra sutarta tam tikra formulė, pagal kurią minimalus atlyginimas kitąmet turėtų būti atitinkamai didinamas. Formulė tam ir yra taikoma, kad šis procesas būtų įmanomai labiau atskirtas nuo politinių sprendimų ir būtų vadovaujamasi objektyviais ekonominiais skaičiavimais“, – vz.lt sakė G. Šimkus.
Šiemet MMA siekia 730 eurų neatskaičius mokesčius arba 550 eurų „į rankas“.
Antradienį Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijanti Trišalė taryba planuoja aptarti LB rekomendacijas dėl minimalaus MMA siūlytino dydžio.
Po diskusijų Trišalėje taryboje galutinį sprendimą dėl MMA priima Vyriausybė. Paprastai yra atsižvelgiama į LB rekomendacijas.
Trišalė taryba yra sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc., bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių vidurkį, kuris numatomas pagal paskutinių trejų metų duomenis.