Tokia kainos klaida pasitaikė Kauno kavinėje, kai vienoje platformoje tas pats kebabų rinkinys kainavo kone 20 eurų daugiau, nei kitur.
Tas pats rinkinys – 20 eurų brangiau
Šimtus reakcijų ir didelio pasipiktinimo socialiniame tinkle sulaukė kauniečio pasidalijimas kavinės „Būk sotus“ kebabo rinkinio dviem kaina „Wolt“ platformoje.
Ten du paprasti kebabai lavaše, gruzdintos bulvytės ir du 0,33 litro „Pepsi“ gėrimai buvo siūlomi už 35,46 euro.
Tuo metu „Bolt Food“ programėlėje lygiai toks pat kebabų rinkinys iš tos pačios kavinės atsiėjo kone 20 eurų pigiau, t. y. 17,24 euro su nuolaida arba 22,99 euro įprastai.
Naujienų portalas tv3.lt patikrino, kad pačioje kavinėje didelis kebabas kainuoja 6,50 euro, bulvytės – 3,50 euro, o skardinė 0,33 litro limonado – apie 2 eurus. Taigi toks rinkinys atsieitų maždaug 20,50 euro.
Maistas vietoje – ne visada pigiau?
Kavinės „Būk sotus“ direktorius Gediminas nurodė, kad tuo metu buvo naujinamas meniu, taigi galbūt tuo metu ta klaida ir įsivėlė. Tačiau dar tą pačią dieną klaida buvo pastebėta ir kaina pakeista.
Paklaustas, ar užsakymas iš kavinės gyvai visada atsieina pigiau, nei užsakymas per „Wolt“ ar „Bolt“ programėles, pašnekovas atsakė, kad akcijos būna taikomos skirtingai. Pvz., dabar tas pats kebabų rinkinys „Wolt“ kainuoja vos 11,99 euro.
„Nėra taip, kad per „Bolt“ ar „Wolt“ yra brangiau. Kitą kartą ten kainuoja mažiau, nei pas mus vietoje. Visaip gali būti. Netaikome visur lygiagrečiai vienos akcijos. Tai priklauso nuo lokacijos, perkamumo.
Gyvai – vienokie patiekalai, išvežimui yra komplektų daug. Žaidžiame mes visaip, žiūrime, kas geriausia, koks produktas eina. Vienus išimame, kitus įdedame, atnaujiname“, – vardijo Gediminas.
Anot jo, daug kas susidaro neteisingą nuomonę, kad, jeigu vienur kebabai ar cepelinai kainuoja 3 eurus, tai tiek kainuoti jie turi visur.
Tačiau, kaip pabrėžė pašnekovas, visur yra skirtingi produktai, jų dydžiai. Pvz., vieni kebabus gamina ant žarijų, taigi jie atsieina ir po 12–15 eurų.
„Pas mus kebabas šiuo metu su akcija net 4 eurų nekainuoja. Kitur koldūnai kainuoja 6–7 eurus, pas mus šiandien ir 3 eurų nekainuoja.
Pagal rinką žaidi. Vienus produktus daug reklamuoji, tai vėlgi kaštai susideda“, – komentavo Gediminas.
Kainas „Wolt“ ir „Bolt“ nustato patys restoranai?
„Wolt“ Komunikacijos vadovė Šiaurės šalyse Piret Pert šios situacijos detaliai nekomentavo, tik nurodė, kad kainas platformoje nustato partneriai, t. y. restoranai, nes jie sprendžia dėl savo kainodaros ir specialių pasiūlymų.
Jos aiškinimu, pats „Wolt“ partnerių kainų nustatyti negali – ši funkcija skirta restoranų paskyras valdantiems asmenims.
„Bolt Food“ generalinis vadovas Lietuvoje Jaagupas Jalakasas pridūrė, kad į kainą įeina pristatymo mokestis, kurį daugiausia lemia užsakymo pristatymo atstumas.
Vis tik jis pažymėjo, kad didžiąją kainos dalį, kurią per užsakymą sumoka klientas, sudaro maisto ar prekių kaina.
O programėlėje rodomas kainas nustato pats restoranas ar parduotuvė.
Kavinėms pataria kainų programėlėse nekelti
Pasak „Wolt“ atstovės, klientų apklausos atskleidė, kad vartotojai yra rečiau linkę dar kartą užsakyti iš restoranų, kurie platformoje taiko aukštesnes kainas.
„Remiantis tuo, siūlome savo partneriams kainų nediferencijuoti. „Wolt“ visuomet rekomenduoja kainas išlaikyti tokias pačias, kaip ir savo pardavimo vietose (gyvai ar internetu).
O, jei partneriai ar klientai pastebi techninius sistemos trikdžius, jie turėtų kreiptis į „Wolt“ pagalbą“, – dėstė P. Pert.
J. Jalakasas antrino, kad restoranams ir parduotuvėms kainas programėlėje rekomenduoja išlaikyti tokias pačias, kaip vietoje.
„Bolt Food“ atstovas patikino, kad tokių klaidų su per didelėmis kainomis pasitaikyti neturėtų:
„Pastebėję bet kokį neatitikimą programėlėje naudotojai gali apie tai informuoti klientų aptarnavimo komandą, kuri gali spręsti dėl tolesnių veiksmų.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!