• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas esminių santuokos simbolių, išliekančių visą gyvenimą, yra vestuviniai žiedai. Dėl to daugeliui yra svarbu pasirinkti žiedus, kurie turėtų kokią nors reikšmę, būtų gražūs, patogūs ir nenusidėvėtų kasdien juos nešiojant. Vis tik šį papuošalą sureikšmina ne visi.

Vienas esminių santuokos simbolių, išliekančių visą gyvenimą, yra vestuviniai žiedai. Dėl to daugeliui yra svarbu pasirinkti žiedus, kurie turėtų kokią nors reikšmę, būtų gražūs, patogūs ir nenusidėvėtų kasdien juos nešiojant. Vis tik šį papuošalą sureikšmina ne visi.

REKLAMA

Viena moteris socialiniame tinkle pasidalino įrašu, kuriame gyrėsi, kad vestuvinius žiedus įsigijo ne kokiame juvelyrikos salone, o tarptautinėje elektroninėje parduotuvėje „AliExpress“, pagarsėjusioje itin pigiomis prekėmis.

„Labai gražūs žiedai iš Ali vestuvėms. Atėjo labai greitai, atrodo prabangiai. Paauksuoti ir labai gražūs.

Sužadėtinis – irgi patenkintas. Rekomenduojam, kas nenori išlaidaut. O nei svečiai, nei kunigas vis tiek nesupras, kur jie pirkti“, – apie 2,5 euro bendrai kainavusius žiedus pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Jau geriau išvis be žiedų?

Lietuvės įrašas sulaukė nemažai pasipiktinimo. Komentatoriai tikino, kad jau geriau organizuotų mažesnį balių ir pirktų auksinius žiedus arba išvis būtų be jų: „Labai jau pigiai savo santuoką vertinate.“

REKLAMA

Viena mergina teiravosi, ar dėl svečių, ar dėl kunigo žiedai yra perkami: „Bet aš pati tai žinočiau, kad prisiekiu amžiną meilę su žiedu vos ne iš dribsnių dėžutės.“

Kiti juokėsi iš jaunavedžių patiklumo, kad porą eurų kainuojantys žiedai neva iš tiesų yra paauksuoti: „Nusitrins, pirštai pajuoduos ir po savaitės išvis liksitet be Ali žiedų.“

Panevėžietė papasakojo, kad tokie žiedai – ne juokai, kadangi po kelių dienų nešiojimo sūnui vos neteko nupjauti piršto:

REKLAMA
REKLAMA

„Ištino pirštas, o juvelyras turėjo pusę dienos zulyti, kol nupjovė, nes sakė, kad čia iš kažkokio metalo stipraus, kur įrankius gamina. Identiškai toks pat ir iš ten žiedas buvo.“

Komentaruose buvo paminėta, kad net paprasti bulvių traškučiai parduotuvėse kainuoja daugiau, nei šie vestuviniai žiedai, t. y. maždaug nuo 3 iki 5 eurų už pakelį.

Visgi nemažai gyventojų poros pasirinkimą palaikė teigdami, kad ne žiedai, o meilė ir pagarba vienas kitam yra svarbiausia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„O kodėl visi čia juokiasi? Jūs galvojate, žiedai kažką reiškia santuokoje? Visiškai nieko. Jūs galvojat, kad santuoka laimingesnė bus, jei žiedas kainuos šimtais ar tūkstančiais?“

Anot jų, žiedai – tik mada, sugalvota nešti pelnus juvelyrams: „Super idėja. Nėra čia ko išlaidauti.“

Kiek svarbi yra žiedo kaina?

Juvelyrikos namuose „Žiedų kalvė“ vestuvinių žiedų kainos prasideda nuo 250 eurų, bet klientai vidutiniškai jiems išleidžia daugiau – nuo 1 tūkst. iki 1,5 tūkst. eurų.

REKLAMA

Juvelyrikos salono „Monodija“ vadovas Rytis Gulbinas įvardijo, kad už klasikinius auksinius žiedus gali tekti sumokėti 700–900 eurų.

Bet ši kaina, anot jo, gali pakilti ir keliais tūkstančiais eurų – iki 1,8 ar net 4 tūkst. eurų – priklausomai nuo norų, jų įgyvendinimo laiko ir sudėtingumo.

Taigi poros pasirinkimas esą negali būti vertinamas vienareikšmiškai, nes vestuviniai žiedai – simbolis ir tradicija, bet ne būtinybė, pabrėžė „Žiedų kalvė“ atstovai.

REKLAMA

Jie pridūrė, kad, nepaisant tradicijos ir nusistovėjusių nuomonių, vestuviniai žiedai yra reikšmingi tik tiek, kiek reikšmės ir svarbos mes suteikiame jiems patys.

Vestuvių planuotoja Inga Klimienė pritarė, kad svarbiausias yra santuokos faktas ir meilė, o žiedai gali būti ir žalvariniai.

„Vestuvinis žiedas yra apskritimo formos. O apskritimas turi gilią prasmę ir simboliką, nes neturi pradžios ir pabaigos, kas reiškia begalinę meilę, peržengiančią šį gyvenimą už jo ribų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiedas yra svarbus santuokos simbolis, o, kokį jį rinktis, sprendžia sužadėtiniai. Vieniems užtenka ir pigaus metalo, kitiems – ir aukso su deimantais negana“, – kalbėjo I. Klimienė.

Negalima nei didinti, nei mažinti, nei nupjauti

R. Gulbinas paminėjo, kad klientai tik pasimatavę žiedus supranta, kas jiems tinka ir patinka, ant kurios rankos norės nešioti.

„Kairė ranka dažniausiai yra mažesnė už dešinę. Tai reikia turėti omenyje, kad perkant žiedus internetu pirma reikia nuspręsti, kokia ranka, išsimatuoti, tik tada pirkti.

REKLAMA

Ir, kai žiedai – ne iš tauraus metalo, jų negalima nei didinti, nei mažinti, nei restauruoti. Jie – vienkartiniai. Jei jie lydės tave visą gyvenimą, atiteks tavo vaikam, patarčiau rinktis tauriuosius metalus“, – kalbėjo „Monodija“ vadovas.

Jis atkreipė dėmesį, kad bėgant metams žmonių pirštai keičiasi, todėl yra labai svarbu, kad būtų galima koreguoti žiedų dydį.

Pašnekovo teigimu, jei pirštai ištinsta, o užstrigęs žiedas yra auksinis, jį galima saugiai nupjauti nuo piršto.

REKLAMA

Tokiu atveju, R. Gulbino aiškinimu, žiedas nebūna sugadinamas, mat auksą galima restauruoti taip, kad jis po perpjovimo, mažinimo ar didinimo atrodytų kaip naujas ar būtų atstatyta jo buvusi išvaizda.

„O tie pramoniniai žiedai yra padaryti iš neaišku kokio metalo. Tie metalai yra žymiai kietesni. Pavyzdžiui, titaninių žiedų privalumas – jie visai nesibraižo.

Bet traumos atveju jie labai sunkiai nusipjauna nuo piršto. Ir tai yra didelis rūpestis – visokių komplikuotų įvykių būna“, – pasakojo salono atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išdažyti pirštai, nemalonus kvapas ir nepataisomi įbrėžimai

„Žiedų kalvė“ atstovai irgi patarė žiedų pasirinkimui suteikti daugiau dėmesio, kadangi vestuvės pasibaigs, o žiedai lydės jaunavedžius kasdienybėje visą gyvenimą.

Būtent dėl to, pašnekovų aiškinimu, yra svarbus žiedų ilgaamžiškumas, kurį jiems suteikia taurieji metalai, ypač auksas, platina ir paladis. 

„Tokia juvelyrika neretai saugoma ir perduodama iš kartos į kartą ir, net jei nėra nešiojama, gali būti panaudojama kaip žaliava naujos juvelyrikos gamybai, nes nepraranda vertės.

REKLAMA

O jos savybės lemia tai, kad ji – nepavaldi laikui ir aplinkos įtakai. Auksas nereaguoja su jokiu cheminiu elementu, sutinkamu buityje, jis nekeičia spalvos, neskyla ir netrūkinėja“, – vardijo pašnekovai.

Jų spėjimu, už kelis eurus nusipirkta netauraus metalo žiedų pora, gražiai atrodžiusi pirmomis santuokos dienomis, jau po kelių mėnesių bus praradusi visą savo žavesį.

Specialistai aiškino, kad netaurūs metalai reaguoja ir oksiduojasi, dėl ko keičia spalvą, tepa pirštus ar net skleidžia nemalonų kvapą, o aukso sluoksnis nusidėvi.

REKLAMA

Jie pridūrė, kad įbrėžus auksą dėl jo minkštumo ir plastiškumo žymė po kelių dienų užsiglūdins ir jos nesimatys, o štai įbrėžus kietą metalą panaikinti rėžį bus be galo sunku.

„Dar vienas unikalus dalykas, būdingas minkštiems tauriems metalams, – kuo daugiau juos dėvėsime, tuo labiau grūdinsime jų paviršių.

Dėl to aukso žiedai pirmomis dėvėjimo savaitėmis raižosi stipriausiai, o bėgant metams jų nusidėvėjimas – vis mažiau pastebimas“, – dėstė juvelyrikos namų atstovai. 

Suprantu taupančius. Aš irgi per mišias, kai renka pinigus esu zlotų smulkių zakrastionui ibėręs. Anokia čia nuodėmė, vis tiek čekio ten neduoda
Ne nuo žiedų,suknelės ar baliaus priklauso,santuoka bus laiminga ar ne.Viskas priklauso,nuo noro santuoką išsaugoti.Gerai sako,kad vestuviniai atributai,tėra biznis.Prisiimti teisinę atsakomybę,vienas už kitą, brangiai nekainuoja-tolygu santuokos registravimo mokesčiui.
Ka cia rasot pievas ir gasdinat
Ka cia rasot pievas ir gasdinat
Pirkom ziedus virs 1.5k vienoj zinomiausiu parduotuviu arkopolyje. Grazus viskas cool. Viduje isgraviruotas kodas.. imetem i ali express :) tie patys 150eu:)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų