Klaipėdoje nuo vasario įsigaliojo tvarka, kad socialinę pašalpą gaunantys asmenys turi atidirbti visuomenei naudingų darbų. Per beveik pusmetį apie penktadalis pašalpų gavėjų dirbti atsisakė, o socialinės išmokos buvo nutrauktos.
Pagal naują tvarką ilgiau nei pusmetį socialinę pašalpą gaunantys asmenys kas mėnesį, apie 40 valandų, turi už tai atidirbti visuomenei naudingų darbų. Per beveik pusmetį tai daryti atsisakė 72 asmenys, todėl socialinės išmokos jiems buvo nutrauktos.
Atsisakiusiems dirbti, bet auginantiems vaikus, socialinė pašalpa skiriama tik vaikams ir teikiama ne pinigais, o maistu.
Dirbti sutiko per 200 pašalpų gavėjų. Daugiausia jie padėjo tvarkyti teritorijas, parkus, miškus. Taip pat jie gali talkinti socialinėse, švietimo, sveikatos, kultūros įstaigose bei nevyriausybinėse organizacijose.
Tokių talkininkų iki šiol prašė 36 uostamiesčio įstaigos – daugiausia biudžetinės švietimo ir sporto bei namų administratoriai.
Kiek lėšų sutaupyta, neskiriant pašalpų atsisakantiesiems dirbti, pasak uostamiesčio savivaldybės atstovų, kol kas sunku pasakyti. Teigiama, kad sutaupyta suma gali siekti apie 18 tūkst. litų.