Per praėjusį mėnesį Lietuva sumažėjo dar bemaž dviem tūkstančiais žmonių, o apklausos rodo, kad emigruoti nusiteikę beveik 60 proc. jaunimo iki 29 metų ir beveik 40 proc. darbingiausio amžiaus gyventojų nuo 30 iki 39 metų, rašo „Verslo žinios“.
Lietuvos emigracijos mastą jau pradeda jausti paslaugų verslas: ant parduotuvių ir kavinių durų daugėja užrašų „ieškome“, o statistikai praneša, kad Lietuvos neto migracija (emigrantų ir imigrantų skaičiaus skirtumas) tūkstančiui gyventojų – didžiausia tarp visų ES valstybių.
„Eurostat“ duomenimis, neto migracija Lietuvoje 2010 m. pasiekė minus 23,7. Tai 3 kartus daugiau nei Airijoje, kurioje neto migracija sudarė minus 7,5, ir beveik 6 kartus daugiau nei Kipre, kur skirtumas minus 4,1 proc.
„Lietuva rizikuoja pristigti pigios darbo jėgos nekvalifikuotam darbui, kadangi jaunimas nesutiks dirbti paprasto darbo, esant dideliam skirtumui tarp atlyginimo čia ir ten“, – įspėja Gedas Malinauskas, Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo katedros lektorius.
Nors emigracija, pasak jo, natūralus procesas ir jo sustabdyti neįmanoma, Vyriausybė turėtų sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms, gimstamumui skatinti. Ir viliasi, kad geriausiu stabdžiu emigracijai taps bendras šalies ekonomikos ir gyventojų pajamų augimas.