20 stambiausių pasaulio kompanijų turi sukaupusios per 570 mlrd. dolerių. Daugiausia grynųjų laiko kompanija „Berkshire Hathaway“, priklausanti Warrenui Baffettui. Didelė dalis pinigų priklauso Kinijos kompanijoms. Net trys iš keturių kompanijų, turinčių daugiausiai grynųjų lėšų, priklauso kinams. Ir iš viso tik 29 pagal rinkos kapitalizaciją stambiausios kompanijos turi laisvų piniginių lėšų.
„Berkshire Hathaway“ rezervai sudaro 106 mlrd., o kinų „Bank of China“ turi 101 mlrd., ICBC – 89 mlrd., „China Construction Bank“ – 82 mlrd. dolerių. Krizės akivaizdoje tokios laisvos lėšos suteikia didelį privalumą. Jos gali būti nukreiptos į gerų ir pigių kompanijų įsigijimus. Tačiau, nors analitikai ir sutinka, kad kainos arti dugno, dar anskti kalbėti apie naujų aktyvų įsigijimus. Jei bankai kaupia pinigus, tai verslas daro tą patį. Kol pasitikėjimas neatsigavo, tol bendrovės bus atsargios.
Taip pat nereikia pamiršti, kad didelės pinigų sumos „nusėdo“ narkomafijos katiluose. Kovos su organizuotu nusikalstamumu institucijos įtaria, kad krizės paveiktos tarptautinio kreditavimo įstaigos kreditus galėjo finansuoti būtent iš šių šaltinių. Narkotikų verslo finansų krizė visiškai nepaveikė. Ir galbūt dabar tai yra stabiliausias finansinių lėšų šaltinis. Galimybės čia didelės. Mažmeninės narkotikų prekybos apyvarta 2008 metais siekė 320 mlrd. dolerių, o didmeninkų pelnai siekė 90 mlrd.. Ir negalima atmesti tikimybės, kad šie pinigai galėjo pasiekti jų ištroškusius bankus.
Manoma, kad tokie bankai yra Afrikoje ir Artimuosuose Rytuose. Tačiau pats tyrimas labai slaptas, nes siūlai gali siekti tiek Amerikos, tiek Europos bankus. Nors tai maža tikimybė, nes Amerikoje ir Europoje egzistuoja efektyvios priemonės prieš pinigų plovimą. Bet atmesti visiškai to negalima. Teoriškai yra būdų apeiti ir tokias metodikas...
Parengta pagal užsienio žiniasklaidą