Kovotojų už pigesnį vandenį abejingumu apkaltintas Panevėžio miesto meras Povilas Vadopolas suskubo sušaukti susitikimą su parašų rinkėjais. Kone valandą postringavęs apie jau ne kartą išsakytą neišvengiamą būtinybę nuo rugsėjo 1-osios branginti geriamąjį vandenį, miesto meras sužibėjo ypatingomis žiniomis apie panevėžiečių mokamus mokesčius.
Mokesčių neskaičiuoja
„Aš labai bijau, kad ateis x valanda, kai abonentinį mokestį mokėsime ir už karštą vandenį“, – pareiškė miesto vadovas.
Susirūpinimą pademonstravęs P. Vadopolas pamiršo, kad panevėžiečiai jau seniai moka karšto vandens pardavimo mokestį – 3,55 Lt.
Po tokio pareiškimo sujudus akcijos organizatoriams sutrikęs meras suskubo teisintis apsirikęs. Neva galvojęs apie galimą šilumos pardavimo kainą.
Parašais nepatikėjo
Merą ir valdančiąją daugumą dėl padidintų vandens kainų kritikuojantiems visuomeninių organizacijų atstovams P. Vadopolas atsirevanšavo viešai suabejojęs surinktų parašų teisėtumu. „Aš tikėjau jumis, bet, pagalvojau, kad reikia patikrinti. Čia nėra 14 535 parašų“, – rodydamas šią savaitę miesto vadovams įteiktus lapus pareiškė meras.
Jis tikina suskaičiavęs dešimt kartų mažiau galiojančių parašų – tik 1357. Tiek panevėžiečių pasirašydami peticiją dėl vandens kainų sumažinimo nurodė savo vardus, pavardes ir adresus. Kiti parašai – daugiabučių namų bendrijų pirmininkų, pasirašiusių už visus namo gyventojus.
Mero pareiškimą, esą pirmininkai neturintys teisės raityti parašų už visą namą, Nacionalinės vandens, elektros, dujų ir šilumos vartotojų gynimo lygos atstovė Panevėžyje Ramutė Čyžienė vadina nepagrįstu. Pasak jos, tokią teisę pirmininkams suteikia Daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymas.
Švelnina padėtį
Į visuotinę protesto akciją galintį peraugti kovotojų dėl pigesnio vandens nepasitenkinimą valdantieji vis dėlto bando švelninti. Pasak P. Vadopolo, valdančioji dauguma apsisprendė, kad nuo sausio 1-osios socialiai remtinoms šeimoms pardavimo mokestį turėtų kompensuoti Savivaldybė. Šis pasiūlymas jau rytoj turės būti svarstomas miesto Taryboje.
„Iki sausio dar reikia išgyventi, o kad būtų kompensuojama – ir visai nusigyventi“, – valdančiųjų pasiūlytą išeitį įvertino R. Čyžienė.
Vartotojų nepasitenkinimą P. Vadopolas stengėsi atremti mesdamas akmenį į valstybės vadovų daržą. Anot jo, per mėnesį 250 tūkst. litų nuostolį patiriančius „Aukštaitijos vandenis“ smukdo valstybės politika.
Inga Kontrimavičiūtė