Pasak įmonės direktoriaus Gedimino Skrolio, specialūs išmaniosios tekstilės įsiuvai darbo drabužiuose apie juos dėvinčio asmens kraujyje aptiktus alkoholio pėdsakus informuos pakeisdami spalvą. O, pavyzdžiui, naujos kartos kilimėliai apie viršytą leistiną alkoholio promilių skaičių įspės specialiu garsiniu signalu. Be to, jie galės identifikuoti darbuotojus ir užfiksuoti, kada jie atėjo į darbą ir iš jo išėjo.
„Dėl šios priežasties įmonės galės atsisakyti specialios sistemos, kuri žymi darbuotojų atėjimo ir išėjimo laiką. Šie kilimėliai leis įmonėms sumažinti išlaidas, be to, pasitarnaus spręsdami alkoholizmo darbe problemą“, – aiškina G. Skrolis.
Anot jo, kai žmogus žengia ant kilimėlio, jo paviršiuje esantys jutikliai užfiksuoja ne tik sklindantį alkoholio kvapą, bet ir tikslų laiką bei specialų darbuotojo kodą. Ši informacija nedelsiant registruojama darbo apskaitos sistemoje.
G. Skrolis pažymi, kad išmanioji tekstilė, kuri pasitelkiama kuriant naujos kartos darbo drabužius, gali fiksuoti daug įvairios informacijos, pavyzdžiui, įspėti darbuotoją, kad reiktų susilaikyti nuo šešto puodelio stiprios kavos arba netgi priminti apie artėjantį projekto pristatymo terminą.
„Mūsų įmonė stengiasi klientams teikti tokius gaminius, kurie palengvintų jų darbą, padėtų užtikrinti jų saugumą ir paskatintų visuomenę būti sąmoningesnę“, – tikina įmonės vadovas.