Britanijos švietimo sistemos neefektyvumas didina įtampa šalies visuomenėje, nes verslas yra priverstas samdyti milijonus imigrantus, kadangi vietiniams britams stinga paprasčiausių įgūdžių, teigiama neseniai JK vyriausybės sudaryto patariamojo komiteto migracijos klausimais (MAC) parengtoje ataskaitoje.
Kaip skelbia šalies spauda, ataskaitoje sakoma, kad labai daug Britanijos vidurinių mokyklų abiturientų neturi pačių paprasčiausių įgūdžių „žiūrėti žmonėms į akis ir išlipti iš lovos.“ Dirbti jaunų žmonių neskatina ir pašalpų sistema, teigia komitetas.
Dėl to Britanijos verslas yra tiesiog priverstas samdyti užsieniečius imigrantus, kurie turi geresnes kvalifikacijas, yra patikimesni ir, skirtingai nei britai, yra gerų manierų, kurių reikia dirbant parduotuvėse.
Tačiau MAC ataskaitoje kalbama ir apie neigiamą imigracijos poveikį, kurį ji daro mokykloms, ligoninėms ir socialinėms tarnyboms. 350 puslapių ataskaitoje teigiama, kad dabar užsieniečiai dirba 16 proc. didelės kvalifikacijos nereikalaujančių darbų, palyginti su 7 proc. 1997 metais. O tokį darbą dirbančių britų skaičius per minėtą laikotarpį sumažėjo maždaug vienu milijonu.
Statistika rodo, kad dabar Britanijoje nesimoko ir nedirba maždaug 1,3 mln. 16-24 metų amžiaus žmonių. Ir maždaug 600 tūkst. atvejų nėra jokio „įvardijamo barjero“ tokiems žmonėms nedirbti.
MAC taip pat patvirtino, kad imigracija paskatino mažai apmokamą darbą dirbančių britų atlyginimų mažėjimo tendenciją. Taip pat turima įrodymų, kad vietovėse, į kurias atvyko daug imigrantų, nekilnojamojo turto kainos mažėja, nes vietiniai britai išsikelia iš tokių vietų.
Statistiniai duomenys rodo, kad nuo 1997 iki 2013 metų į JK atvyko 1,1 mln. žemą kvalifikaciją turinčių žmonių, kurie ėmėsi darbo parduotuvėse, fabrikuose ir perdirbimo gamyklose. Iš viso tokių žmonių skaičių padidėjo iki 2,1 mln. žmonių, kurių dauguma atvyko iš Vidurio ir Rytų Europos.
Beje, tarp šalių, iš kurių daugiausia atvyko imigrantų, Lietuva yra ketvirtoje vietoje po Lenkijos, Indijos ir Pakistano.