• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bene įprasta, kad šortai vasarą yra brangesni nei žiemą, o žieminį paltą paprastai pigiau įsigyti pavyksta tik žiemos pabaigoje – kai baigiasi sezonas. Vis dėlto, kai kurių sezoninių prekių kainos verčia kilstelėti antakius. Pavyzdžiui, kai maudymosi kostiumėliai kainuoja daugiau nei džinsai. Kaip taip gali būti?

2

Bene įprasta, kad šortai vasarą yra brangesni nei žiemą, o žieminį paltą paprastai pigiau įsigyti pavyksta tik žiemos pabaigoje – kai baigiasi sezonas. Vis dėlto, kai kurių sezoninių prekių kainos verčia kilstelėti antakius. Pavyzdžiui, kai maudymosi kostiumėliai kainuoja daugiau nei džinsai. Kaip taip gali būti?

REKLAMA

Apžvelgtose internetinėse parduotuvėse pastebėta, kad dažniau moteriški maudymosi kostiumėliai parduodami atskiromis dalimis, o galutinė komplekto vertė dažniau būna didesnė nei pigiausi toje parduotuvėje pardavinėjami džinsai.

Nuo kelių eurų iki triženklių sumų

Vokietijos Lietuvoje veikiančioje internetinėje drabužių parduotuvėje „AboutYou“ galima rasti įvairiausių modelių, spalvų bei kainų maudymosi kostiumėlių.

Kalbant apie kainas – šioje parduotuvėje pigiausias maudymosi kelnaites galima įsigyti vos už kelis eurus – 4,74 euro. Tiesa, ši kaina nurodyta su 73 proc. nuolaida. Tuo metu brangiausios maudymosi kelnaitės čia kainuoja 52,9 euro. Bet tai jau vardinės, amerikiečių prekės ženklo „Tommy Hilfiger“, maudymosi kelnaitės.

REKLAMA
REKLAMA

Maudymosi liemenėlių kainų pasirinkimas parduotuvėje taip pat platus – nuo 7,9 euro iki 79,9 euro. Pastarųjų didesnę kainą lemia taip pat prekinis ženklas.

REKLAMA

Visgi daugiausiai kainuoja vientisi maudymosi kostiumėliai. Šioje elektroninėje parduotuvėje jų kaina svyruoja nuo beveik 18 iki 134 eurų.

Tuo metu švedų tinko „H&M“ elektroninėje parduotuvėje kainų ribos, galima sakyti, siauresnės. Čia viršutinė maudymosi kostiumėlio dalis kainuoja nuo 4,99 iki 17,99 euro. Panašiai ir apatinė – taip pat nuo 4,99 ir kyla iki 14,99 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Brangiausi šioje parduotuvėje taip pat vientisi maudymosi kostiumėliai. Jų kaina siekia ir 34,99 euro.

„Soulz“ internetinėje parduotuvėje, valdomai „Apranga Group“, pastebima taip pat platesnė kainų įvairovė. Čia vientisas moteriškas maudymosi kostiumėlis gali kainuoti tiek 13,99 euro, tiek beveik 51 eurą.

Tuo metu dviejų dalių maudymosi kostiumėlių vėlgi daugiausiai parduodamos po vieną. Liemenėlės kainos svyruoja 29,99–69,9 euro ribose, o apatinė maudymosi kostiumėlio dalis gali atsieiti nuo 26,94 iki 59,9 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesiekia 10 eurų

Tuo metu džinsų kainos šiose parduotuvėse kai kuriais atvejais mažesnės net nei viena maudymosi kostiumėlio dalis.

Pavyzdžiui, „AboutYou“ internetinėje parduotuvėje moteriškų džinsų kainos prasideda nuo beveik 9 eurų, kai pigiausią maudymosi kostiumėlį toje pačioje parduotuvėje galima susikomplektuoti už mažiausiai 12 eurų su centais.

REKLAMA

„H&M“ parduotuvėje situacija kiek kitokia. Pigiausi džinsai čia kainuoja 14,99 euro, o pigiausias maudymosi kostiumėlio komplektas – renkantis tiek viršutinę, tiek apatinę dalis po 4,99 euro – nesieks ir 10 eurų.

Bene didžiausias skirtumas tarp pigiausių džinsų ir pigiausio maudymosi komplekto matomas „Soulz“ internetinėje parduotuvėje. Šiuo metu čia pigiausi džinsai nekainuoja ir 8 eurų, o štai pigiausias maudymosi kostiumėlis, susikomplektavus jį dalimis, gali atsieiti mažiausiai 55 eurus.

REKLAMA

Kodėl taip yra?

Tinklaraštininkė, stilistė bei dizainerė Natalija Sun sako, kad maudymosi kostiumėlių ir džinsų kainų skirtumus iš esmės lemia keli dalykai

„Pirmiausia tai audinių kainos – kur džinsas, o kur sintetika. Aišku, sintetika sintetikai nelygi, bet kuriant maudymosi kostiumėlius ta medžiaga turi būti kvėpuojanti, garinanti prakaitą, vandenį. Iš esmės – kaip medvilnė. Tai skiriasi medžiagos ir gamybinė technologija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas dalykas, kaip kūrėjai įsivertina savo darbą. Vieni kūrėjai gal gamina Europoje, tai čia darbo užmokestis vienoks. Tuo metu kiti siuva linijas Azijoje – Kinijoje ar Indijoje, kur darbo užmokestis gerokai mažesnis yra“, – sako N. Sun.

Specialistės pasiteiravus, kaip džinsai gali kainuoti 7 eurus, N. Sun turi vieną paaiškinimą.

„Jei džinsai po 7 eurus kainuoja, tai greičiausiai jie yra iš senos kolekcijos. Galbūt gaminti prieš 10 metų, neįmanoma ir žinoti.

Pamenu, kažkada buvo panaši istorija, kai vienas lietuviškas prekybos tinklas pardavinėjo „Nike“ drabužius ir visiems atrodė „kokia nesąmonė“. Tai ten, taip, buvo originalūs „Nike“ drabužiai, tik senos kolekcijos, pagaminti prieš, berods, 7–8 metus ir kažkaip parduotuvė tada nusipirko tą seną kolekciją ir gana pigiai pardavinėjo“, – prisimena N. Sun.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų