Trečiadienį Seimas po svarstymo pritarė tokioms Darbo kodekso pataisoms.
Numatoma, kad darbuotojai, iki šių metų lapkričio 1 d. turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų daugiau kaip už trejus darbo metus, turėtų teisę jas išnaudoti iki 2015 m. lapkričio 1 d. Nutraukiant darbo sutartį iki 2015 m. lapkričio 1 d., piniginė kompensacija būtų išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas.
Darbo kodekso pataisomis siekiama padidinti darbo santykių lankstumą, skatinti naujų darbo vietų kūrimą, derinti darbo santykių reglamentavimą su darbuotojų saugumo užtikrinimu. Projektu siekiama užtikrinti darbuotojų saugumą verslo ar jo dalies perdavimo atveju; nustatyti galimybę reaguojant į rinkos pokyčius darbo grafikus nustatyti ir darbo tvarkos taisyklėse.
Svarstomomis pataisomis Darbo kodeksą siūloma papildyti nuostata, numatančia, kad verslo ar jo dalies perdavimo atveju darbo santykiai tęstųsi tokiomis pačiomis sąlygomis verslo perėmėjo įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, nepaisant verslo ar jo dalies perdavimo teisinio pagrindo. Pakeisti darbo sąlygas ar nutraukti darbo sutartį dėl verslo ar jo dalies perdavimo būtų draudžiama. Apie būsimą verslo ar jo dalies perdavimą darbuotojui turėtų būti pranešta iš anksto raštu ne vėliau kaip prieš dešimt darbo dienų, nurodant verslo ar jo dalies perdavimo datą, teisinį pagrindą, tokio perdavimo ekonominius ir socialinius padarinius darbuotojui.
Svarstymo metu buvo pritarta Seimo nario Gintaro Steponavičiaus siūlymui, numatančiam, kad darbdavys galėtų nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju, kai jam sueina 65 metai.
Numatoma, kad naujomis teisėtomis priežastimis darbdavio iniciatyva nutraukti darbo santykius negalėtų būti darbuotojo ketinimas turėti vaikų bei priklausomybė asociacijoms, išskyrus atvejus dėl asmens išpažintos religijos, tikėjimo ar įsitikimų, dirbantiems religinėse bendruomenėse, bendrijose ar centruose, jei reikalavimas darbuotojui dėl išpažintos religijos, tikėjimo ar įsitikinimų, atsižvelgiant į religinės bendruomenės, bendrijos ar centro etosą, yra įprastas, teisėtas ir pateisinamas reikalavimas.
Siūloma įstatyme įtvirtinti draudimo atsisakyti priimti į darbą išimtis, kurios galėtų būti taikomos šiais atvejais: dėl asmens išpažintos religijos, tikėjimo ar įsitikinimų, kai darbuotoją į darbą priima religinė bendruomenė, bendrija ar centras ir reikalavimas darbuotojui dėl religijos, tikėjimo ar įsitikinimų, atsižvelgiant į religinės bendruomenės, bendrijos ar centro etosą, yra įprastas, teisėtas ir pateisinamas.
Iš darbo sutarčių rūšių siūloma išbraukti sutartis patarnavimo darbams, kuria darbuotojas įsipareigotų teikti darbdaviui asmenines namų ūkio paslaugas. Siūloma, kad pataisos įsigaliotų šių metų lapkričio 1 d. Iki tos dienos sudarytos patarnavimo sutartys tęstųsi ir joms būtų taikomos atitinkamų darbo sutarčių (neterminuotų ar terminuotų) nuostatos.
Po svarstymo už projektą balsavo 34, susilaikė 17 Seimo narių.