Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė tikino, kad negali kalbėti už visus šalies grožio specialistus, tačiau neatmeta, kad grožio paslaugos brangs.
„Kol kas situacija labai trapi, pirmiausia laukiame kol pas mus sugrįš klientai. Ne visi žmonės laukė karantino pabaigos, kiti jau buvo kažkur pasigražinti. Suprantu, kad dalis žmonių ėmėsi nelegalios veiklos, nes neturėjo kitos išeities. Tačiau karantinas atvėrė problemą, kuri jau buvo įsisenėjusi. Šešėlis grožio sferoje klesti jau daugybę metų. Vis tik žmonės turėtų suprasti, kad jeigu jie mokės mokesčius valstybei, tada jie galės drąsiai prašyti pagalbos ištikus nelaimei, šiuo atveju karantino metu.
O kaip keisis grožio paslaugų kainos, pamatysime vėliau. Juk kainos po truputį kyla visur, tad gali būti, kad brangs ir grožio paslaugos“, – aiškino asociacijos prezidentė.
Dar neskuba registruoti klientų
Grožio salonų atstovai tikina, kad žmonės jau skambina ir klausia, kada galės ateiti pasigražinti, tačiau ne vis skuba registruoti klientus. Anot jų, pirmiausia reikia išsiaiškinti, darbo sąlygas.
Kauno grožio salono „Mooza“ atstovas Adomas tikina, kad klientai jau skambina ir nori užsiregistruoti grožio procedūroms.
„Tačiau kol kas norime išsiaiškinti darbo sąlygas, tarpusavyje su kolegomis išsiaiškinti dėl kainų. Tad šiandien pasitarsime su kolegomis ir vėliau jau pradėsime registruoti žmones.
Kol kas daugiausiai klausimų kyla dėl 20 kvadratinių metrų, kurie turi būti skiriami vienam klientui, turime kosmetologijos kabinetų, kurie yra mažesni nei 20 kvadratinių metrų. Taip pat nesame apsisprendę dėl kainų. Gali būti, kad jos šiek tiek kils. Grožio specialistai kiekvienais metais peržiūri savo kainas ir sprendžia kelti ar ne. Reikės ir apsauginių priemonių, tad dėl šios priežasties kaina irgi gali kilti, tačiau nedaug, iki 1 euro“, – pastebėjo grožio salono atstovas.
Kito Kauno „Ingos grožio salono“ savininkė Inga Proc sakė, kad viso karantino metu žmonės vis tolyn persikeldavo savo vizitus laukdami karantino pabaigos.
„O dabar ypač daug sulaukiame skambučių. Tačiau pirmiausia siekiame išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis galėsime dirbti. Kol kas pateikti reikalavimai dėl ploto nėra aiškūs. Nežinome, ar kosmetologų kabinetams taikoma 20 kvadratinių metrų ploto taisyklė ar ne. Juk dažniausiai jie daug mažesni 10 ar 15 kvadratinių metrų ploto. Tad neaišku, galėsime priimti klientus ar ne“, – pastebėjo I. Proc.
Anot jos, paslaugų kainos salone yra nedidelės.
„Esame labai pigus salonas. Pas mus vyriškas kirpimas kainuoja nuo 6 eurų, moteriškas apie 10 eurų, plaukų dažymas apie 20 eurų. Manikiūras kainuoja nuo 15 eurų.
Tačiau išgirstu įvairių nuomonių. Žmonės sako, kad galėčiau pakelti kainas, nes tada mažiau dirbčiau, bet pinigų gaučiau tiek pat. Bet negaliu taip pasielgti, turime daug nuolatinių klientų, kurie vertina mūsų darbą ir lankosi pas mus jau 17 ar 18 metų. Jeigu staiga be priežasties kainas pakelsiu, jie to nesupras.
Tad specialiai dėl karantino kainų nekelsime, tačiau jos gali šiek tiek didėti, nes kilo minimali alga ir didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmoka. Tad atsižvelgsime į šiuos rodiklius“, – aiškino grožio salono savininkė.
Pirmadienį jau lauks klientų
Kiti grožio salonai jau pirmadienį atveria duris ir laukia klientų
Vilniaus grožio namų „Sfinksas“ atstovas Artūras Numsėdis teigė, klientai jau registruojasi, o kainos liks tokios, kokios buvo.
„Jų nekėlėme po pirmojo karantino, nekelsime ir dabar. Vyriškas kirpimas pas mus kainuoja 20 eurų, moteriškas – 30 eurų, o dažymas nuo 50 eurų iki 150 eurų. Manikiūras kainuoja apie 15 eurų, veido procedūros nuo 60 eurų“, – pasakojo A. Numsėdis.
Klaipėdos „Queen“ grožio namų savininkė ir vizažistė Simona Kniūkštė irgi tikino, kad pirmadienį pradeda darbą ir jau sulaukia daugybės moterų skambučių.
Kalbėdama apie kainas ji pastebėjo, kad jos šiek tiek kilo po pirmojo karantino, nes grožio specialistai turėjo dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti paviršius.
„Dabar vėl reikės naudoti apsaugos priemones, tačiau kainų dėl to jau nebekelsime. Taip pat kainas lemia naudojamų priemonių kainos, jeigu brangsta kosmetika ar plaukų priežiūros priemonės, tada kyla ir paslaugų kainos. Tad kainos kažkiek gali didėti, tačiau labai nedaug.
Šiuo metu mūsų grožio namuose vyriškas kirpimas kainuoja nuo 10 iki 15 eurų, o moteriškas apie 20 eurų“, – pasakojo grožio specialistė.
Valdžios sprendimas
Portalas tv3.lt primena, kad ministrų kabinetas nuo pirmadienio leido veikti grožio centrams, salonams, kirpykloms.
Paslaugoms, kurios trunka trumpiau nei 15 minučių, būtina užtikrinti bent 10 kv. m plotą, o paslaugoms, kurios trunka ilgiau, – bent 20 kv. m plotą vienam klientui.
Jei įstaigos plotas mažesnis, vienu metu bus galima aptarnauti tik vieną klientą, privalu užtikrinti visas kitas saugumo priemones.