Metinis augimas lėtėjo ketvirtą mėnesį iš eilės, rugpjūtį sulėtėjo nuo 5,1 proc. liepą, iki kukliausio nuo kovo mėnesio, nepateisino agentūros „Bloomberg“ kalbintų analitikų prognozių, kurių vidurkis buvo 4,7 procento.
Per aštuonis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu 2023-iųjų laikotarpiu, Kinijos pramonė paaugo 5,8 procento.
Nedarbas antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje praėjusį mėnesį, palyginti su ankstesniu, netikėtai analitikams pakilo 0,1 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį nuo vasario – 5,3 procento.
Vis dėlto, vidutinis nedarbas Kinijoje sausį-rugpjūtį buvo 0,1 procentinio punkto mažesnis nei per tą patį laikotarpį pernai ir siekė 5,2 procento.
Naujausi oficialūs duomenys taip pat rodo, jog mažmeninė prekyba šalyje sausį-rugpjūtį, palyginti su atitinkamu laikotarpiu metais anksčiau, pagyvėjo 3,9 proc., tačiau metinis augimas vien tik praėjusį mėnesį sulėtėjo iki 2,1 proc. nuo 2,7 proc. liepą ir buvo gerokai kuklesni nei pranašavo ekspertai (2,5 proc.).
Šie nauji skaičiai – nerimą keliantis ženklas, kad vyriausybės šių metų pastangos paskatinti ekonomiką, užtikrinti jos augimą 2024-aisiais 5 proc., svaraus poveikio neturi.
„Didėja neigiamas dabartinių išorės aplinkos pokyčių poveikis, vidaus paklausa vis dar nepakankama, o ekonomika vis dar susiduria su daugybe sunkumų ir iššūkių“, – pažymima nacionalinės statistikos tarnybos pranešime.