Administracija pareiškime teigė, kad nustatyta, jog „BBC World News“ pranešimai apie Kiniją „rimtai pažeidžia“ transliacijų gaires, įskaitant „reikalavimą, kad naujienos būtų teisingos ir sąžiningos“, o ne „kenktų nacionaliniams Kinijos interesams“.
Toks žingsnis žengtas kanalui vasario 3 dieną paskelbus reportažą, kuriame išsamiai pasakojama apie kankinimus ir seksualinį smurtą prieš uigūres Kinijos stovyklose.
„Valstybinė kino, televizijos ir radijo administracija neleidžia BBC tęsti transliacijų Kinijoje ir nepriima jo naujo metinio prašymo transliuoti“, – sakoma pranešime.
Tuo metu britų transliuotojas BBC pareiškė esąs „nusivylęs“ dėl tokio kinų sprendimo.
„Mes esame nusivylę, kad Kinijos valdžia nusprendė imtis tokių veiksmų“, – sakė transliuotojo atstovė.
„BBC yra patikimiausias pasaulyje tarptautinis žinių transliuotojas ir sąžiningai, nešališkai, be baimės ar palankumo praneša apie istorijas iš viso pasaulio“, – pridūrė ji.
Jungtinės Karalystės vyriausybė savo ruožtu apkaltino Kiniją cenzūra.
Britų diplomatijos vadovas Dominicas Raabas sprendimą neleisti naujienų kanalui transliuoti žemyninėje Kinijoje pavadino „nepriimtinu žiniasklaidos laisvės apribojimu“.
„Kinijoje galioja vieni griežčiausių žiniasklaidos ir interneto laisvių apribojimų visame pasaulyje, o šis naujausias žingsnis tik pakenks Kinijos reputacijai pasaulio akyse“, – tviteryje parašė D. Raabas.
Atlikęs ilgą tyrimą, pagrįstą liudytojų parodymais, BBC pranešė apie įtarimus, kad policija ir sargybiniai sistemingai žagino moteris, naudojo seksualinę prievartą ir kankino sulaikytas moteris Kinijos vakariniame Sindziango regione.
Šiame regione gyvena daugiausia uigūrų, kurių dauguma yra musulmonai, mažuma. Žmogaus teisių gynimo grupių teigimu, iki milijono uigūrų ir kitų mažumų, daugiausia musulmoniškų, atstovų yra laikomi internuotųjų asmenų stovyklose.
Pekinas iš pradžių neigė tokių stovyklų egzistavimą, bet dabar jas vadina profesinio rengimo centrais, skirtais kovai su musulmonų radikalizmo ir separatizmo tendencijomis. Anot oficialiojo Pekino, žmonės čia mokosi savanoriškai ir įgyja geresnes įsidarbinimo galimybes.
Tiurkų kilmės uigūrai dešimtmečius reiškia nepasitenkinimą Kinijos kontrole ir šis pyktis periodiškai prasiverždavo kruvinu smurtu.