Istorija apie dramą viešajame Kauno transporte neseniai socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo vienas iš situacijos liudininkų. Jo įrašas sulaukė net 5400 vartotojų reakcijų.
„Retai čia rašau, bet negaliu nepasidalinti „įspūdžiais“ apie bendrovės „Dorsimus“ veiklą, teikiančią keleivių kontrolės paslaugą savivaldybės bendrovei „Kauno autobusai“. Kadangi dabar su vaikų teisėmis nusiritom iki psichozės, tai tame kontekste „puikiai dera“ vakar įvykęs nepilnametės mergaitės išlaipinimas iš autobuso, per jėgą įsodinimas į autobusiuką, tamsiu paros metu, už miesto ribos, lauke buvo nerealiai šalta, laikymas užrakintame autobusiuke, policijos kvietimas (lyg jie neturėtų rimtų darbų, nors atvykę pareigūnai parodė puikų pavyzdį, kaip turėtų dirbti tokios tarybos – profesionaliai ir žmogiškai) ir tik dėl to, kad neturėjo su savimi moksleivio pažymėjimo.
Klausimas – kuo dar gali būti nepilnametis vaikas, jei ne moksleiviu ir kam išleista krūva pinigų skaitmeniniams moksleivio pažymėjimams, jei jų niekas netikrina sistemoje? Absurdiškiausia, kad net vairuotojui nebereikia vežiotis dokumentų, bet potencialiam „nusikaltėliui – moksleiviui“ griežtai būtina. Atvykusi mergaitės mama beldėsi ir blaškėsi prie autobusiuko, norėdama pamatyti savo vaiką.
Gal „Kauno autobusams“ nusipirkus naujus autobusus „bauduos“ visus net už tai, kad ne taip sėdi ar ne taip stovi autobuse? Jei tokius, Holivudo produkcijos „įkvėptus“ kontrolierių veiksmus mato miesto svečiai, tai tikrai sužadina jiems norą, dar kartą aplankyti mūsų puikų Kauną. Visi esame susidūrę su neblaivių keleivių įžūliu elgesiu viešajame transporte, bet, kad saugos tarnyba juos sutramdytų, kažkaip neteko girdėti. Ar ne tuo turėtų užsiimti saugos tarnyba?“, – retoriškai klausė kaunietis.
Pakurstė vaikinas
Kaip tv3.lt patvirtino „Kauno autobusų“ keleivių kontrolės organizavimo vyresnioji vadybininkė Jolita Tarandienė, nepilnametė vyko su moksleiviams skirtu bilietu, bet be teisę į jį patvirtinančio moksleivio pažymėjimo. Už tai jai buvo išrašyta 5 eurų dydžio bauda.
Kontrolieriai iš karto į stotelę iškvietė policijos pareigūnus, kurių užduotis buvo nustatyti merginos tapatybę, nes su savimi ji neturėjo jokio asmens dokumento.
„Mergina sutiko su rašomu administracinio nusižengimo protokolu ir pripažino padariusi pažeidimą. Jai buvo išaiškintos visos jos teisės, buvo iškviesta policija į įvykio vietą nustatyti jos tapatybės.
Bet kartu su ja kartu vyko vaikinas, kuris ragino merginą nepaklusti protokolą rašiusiems pareigūnams. Mergina tą asmenį ragino nedaryti jai gėdos. Bet vaikinas ir to jo vėliau iškviestas dar kitas asmuo sukėlė didžiulį kivirčą: puolė įžeidinėti kontrolės pareigūnus, visai tai matė ir Kauno miesto policija“, – aiškino J.Tarandienė.
Ji pridūrė, kad „Kauno autobusus“ tikrinantys kontrolieriai jokio pažeidimo minėtoje situacijoje nepadarė, o tik atliko įstatymų ir Kauno miesto savivaldybės jiems priskirtas funkcijas.
Fizinio smurto protrūkio įvykio vietoje pavyko išvengti.