„Per šią vasarą 26 proc. Lietuvos gyventojų teigė, kad jie per pastaruosius 12 mėnesių davė kyšį. Taigi akivaizdu, kad per pusmetį situacija iš esmės nepasikeitė. Tai dar vienas ženklas, kad šiuo klausimu turime kažką daryti. Maža to, matome, kad nemaža Lietuvos gyventojų dalis teigia, kad jiems yra priimtina sumokėti kyšį už viešojo sektoriaus paslaugą. Taip teigia net 42 proc. gyventojų“, - tikino pašnekovas.
„Vėlgi tai yra didžiausias skaičius Europos Sąjungoje ir tai rodo tai, kad dažnai žmonės supranta, kad jie gali taip elgtis. Galbūt neišgirsta aiškaus signalo iš valdžios atstovų, kad tokiai būdais problemų neišspręsime, kad reikėtų reikalauti tinkamos paslaugos, už kurią esi sumokėjęs“, - teigė S. Muravjovas.
Europos Komisija (EK) Lietuvai siūlo teikti pirmenybę stambesnių bylų tyrimui, taip pat ragina sukurti prevencijos priemones korupcijai viešojo pirkimo srityse nustatyti, sutelkti dėmesį į vietos lygmenį ir sveikatos priežiūros sektorių. Komisija taip pat siūlo Lietuvai tobulinti pareigūnų interesų konfliktų deklaracijų priežiūrą. Politinių partijų finansavimo skaidrumas taip pat reikalauja didesnės priežiūros, tvirtina EK.