Ar įmanoma krizės metu sukurti klestintį ir, žinoma, pelningą verslą, kai ekonominis sunkmetis kandžiojasi visiems? Reikia atkreipti dėmesį, kad krizės įtaka verslams skiriasi priklausomai nuo sektorių. Taigi norint šiandien pradėti verslą reikėtų tiesiog tinkamai išsirinkti verslo šaką, kurią sunkmetis liečia mažiausiai.
Didžiausia tikimybė, kad krizės audra nepalauš ir leis ant kojų atsistoti tokiam verslui, kuris tiekia žmonėms visais laikais reikiamus produktus, tokius kaip maistas ar medikamentai. Svarbiausia, kad produktas būtų kokybiškas ir nebrangus. Pavyzdžiui, daug žmonių negeria vandens iš krano ir perka jį plastikiniuose buteliuose. Tačiau ir perkamu vandeniu daugelis nepasitiki. Sugeneravus idėją, kaip pagaminti tikrai kokybiško vandens, tai galėtų būti verslo planas.
Taip pat su sveikata susijusi idėja – alternatyvi medicina. Kai vaistai vaistinėse brangsta, o ligų nuo žalingo maisto ir aplinkos poveikio tik daugėja, neretas vietoj to, kad lauktų ilgose poliklinikų eilėse eina ieškoti alternatyvių gydymosi būdų. Alternatyvių gydymo metodų klinika arba vaistinė gali būti labai pasiteisinantis verslas.
Nepatariama pradedantiems verslininkams šokti į pagrindinius šiuo metu populiarius verslus, mat įėjimo į rinką kriterijai gali būti labai aukšti – per aukšti verslo pradžiai. Juo labiau, kad didelio pelno tik pradėjus verslą tikėtis nereikėtų.
Kas kita – smulkūs nišiniai verslai. Tereikia apsidairyti ir pamatysite daugybę tuščių nišų, kurios atsirado arba kažkam bankrutavus, arba dėl to, kad iki šiol niekas tokios idėjos nebuvo sugalvojęs.
Ne visai nišinis, tačiau labai sėkmingai galimas vystyti verslas – krizės suvaldymo konsultacijų įmonė. Dauguma verslininkų šiuo metu desperatiškai ieško galimybių išgyventi, todėl griebiasi ir konsultantų paslaugų. Žinoma, norint užtikrinti tokio verslo sėkmę reikia turėti ypač gerus specialistus, ne tik tuščiai malančius liežuviais, bet ir duodančius konkrečius naudingus patarimus klientams.
Kad ir kokį verslą kurti nuspręstumėte, visų pirma specialistai pataria išanalizuoti rinką. Reikėtų pasižiūrėti, kokių tuščių ir neužpildytų vietų yra – gal taupydamos didžiosios kompanijos atsisakė kai kurių paslaugų tiekimo. Pradėti kurti verslą jau ant esamos platformos daug lengviau, negu ją pirmiausia pastatyti, o tik paskui imtis verslo. Bet kuriuo atveju, prieš pradedant įgyvendinti veiksmus, turėtumėte numatyti savo klientus – bent keletą jų, iš kurių galėtumėte išgyventi.
Prieš pradedant verslą reikėtų pagalvoti, kas bus nesėkmės atveju. Žinoma, tikėjimas ir degimas savo idėja yra labai svarbus, tačiau geriau apsidrausti iš anksto ir pagalvoti, ką darysite ir kaip keisite savo strategiją, jeigu viskas nesieis kaip iš pypkės.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad jeigu norite kurti produktą, jis turi būti ne visų trokštamas, o būtinas.
Kurdami verslą ieškokite jau esamų pardavimo kanalų, nes naujus kurti gali būti pernelyg brangu.
Jeigu turite galimybę, ieškokite bendradarbiaujančio partnerio, kuris iš dalies galėtų jus paremti.