• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei ilgą laiką mąstote apie tai, kad jūsų atliekamas darbas yra vertas didesnio atlyginimo – pats metas apgalvoti, kaip jo paprašyti savo darbdavio. Tokiam pokalbiui tikrai verta pasiruošti iš anksto, rašoma pranešime spaudai.

Jei ilgą laiką mąstote apie tai, kad jūsų atliekamas darbas yra vertas didesnio atlyginimo – pats metas apgalvoti, kaip jo paprašyti savo darbdavio. Tokiam pokalbiui tikrai verta pasiruošti iš anksto, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Ką verta žinoti norint paprašyti pakelti atlyginimą?

„Kalbėti apie pinigus nėra lengva: net 28 proc. darbuotojų nesikreipia į savo darbdavius dėl atlyginimo pakėlimo, nes nepatogiai jaučiasi derėdamiesi, o 19 proc. teigia, kad nenori pasirodyti įžūlūs, rodo amerikiečių bendrovės „Payscale“ atliktas tyrimas. Tam, kad ilgalaikis nepasitenkinimas užmokesčiu nevirstų darbo keitimo priežastimi – būtina apie tai pasikalbėti su savo vadove (-u). Be abejo, susitikimas vyks žymiai sklandžiau, jei iš anksto jam pasiruošite“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Pirmiausia ‒ argumentai

Svarbiausia užduotis iki pokalbio yra atsakyti į klausimą ‒ kodėl esu vertas gauti didesnį atlyginimą?

REKLAMA
REKLAMA

„Minčių lietaus principu galite susidaryti keletą sąrašų, kurie jums padėtų patiems nuspręsti, kodėl jums turėtų mokėti daugiau. Pirmame surašykite savo pasiekimus ‒ galbūt sėkmingai pritaikėte naujas strategijas, parodėte lyderystę, vadovavote projektams, pasiekėte išskirtinių pardavimų rezultatų ir pan. Galiausiai išsigryninkite konkretų sąrašą pasiekimų ir priežasčių. Pristatykite ir savo ateities planus, galbūt – galimybes dar labiau prisidėti prie įmonės sėkmės“, ‒ teigia „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

REKLAMA

Anot E. Staniulionės, taip pat verta įtraukti neseniai padidėjusias atsakomybes ar papildomas užduotis, kurias gaunate. Jei jaučiatės nedrąsiai, netvirtai – skirkite laiko „parepetuoti“ argumentacijos pristatymą vadovei (-ui).

Protingai pasirinkite laiką ir vietą

Jei prašyti atlygio pakėlimo nedrąsu arba šis žingsnis kelia daug abejonių – ne tik tinkamai pasiruoškite pokalbiui, bet ir stenkitės pasirinkti kuo tinkamesnį laiką pokalbiui.

„Puikus metas iškelti atlyginimo pakėlimo klausimą – po svarbių pasiekimų. Pavyzdžiui, sėkmingai įgyvendinus projektą, išauginus pardavimų skaičių ar pan. Taip pat iš anksto suplanuokite laiką pokalbiui su savo vadove (-u) – kad netektų pernelyg skubėti ir galėtumėte skirti pakankamai laiko pokalbiui. Mano nuomone, šis pokalbis turėtų vykti gyvai, tad jei dirbate nuotoliniu būdu – pasistenkite susiplanuoti gyvą susitikimą. Išsirinkite vietą, kur galėtumėte pasikalbėti privačiai, kad jums netrukdytų kolegos ar kiti rūpesčiai“, ‒ teigia ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA

E. Staniulionė taip pat priduria, kad verta pasidomėti ir savo įmonės atlygio politika.

Didžiausios klaidos

Siekdami, kad vadovė (-as) rimtai apsvarstytų jūsų prašymą ir jį įgyvendintų, turėtumėte vengti kelių dažnai pasitaikančių klaidų.

„Nepateikite ultimatumo, nebent rimtai svarstote apie darbo keitimą. Taip pat jokiu būdu kaip argumento, kodėl jums reikėtų padidinti atlyginimą, nepateikite savo kolegų atlyginimų dydžių. Pirma, ši informacija gali būti neteisinga, antra, tai daryti neprofesionalu, o dažnai ir neteisėta – kolegų darbo užmokesčio dydis yra konfidecialus. Užuot kreipę dėmesį į tai, koks atlyginimas mokamas kitiems žmonėms, susikoncentruokite į savo nuopelnus, galimybes, tikslus“, ‒ sako E. Staniulionė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų