• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

BBC korespondentas Kevinas Peachey demaskavo ir paviešimo schemas, kurias taiko daugelis pasiturinčiai gyvenančių žmonių, siekdami išvengti didesnių mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

Anot K.Peachey, daugelis schemų, kurias taikant galima išvengti mokesčių ar mokėti jų žymiai mažiau, taikomos jau dešimtmečiais. Metai iš metų, visa galybė pasiturinčių ir itin pasiturinčių žmonių Britanijoje jas pritaiko vėl ir vėl ir taip „taupo“.

REKLAMA

Jungtinės Karalystės kancleris George'as Osborne'as pareiškė esąs šokiruotas, sužinojęs, kokia daugybė turtingųjų naudojasi valstybės mokesčių sistemos ar teisėtvarkos spragomis.

Nepaisant to, panašu, kad britams jau seniai aišku, kad tokiais būdais mokesčių vengti normalu ir teisiškai priimtina. Vienintelis būdas tai sustabdyti būtų šiek tiek pakeisti mokestinę sistemą ir priversti vyriausybę akyliau kontroliuoti mokesčių mokėtojus.

REKLAMA
REKLAMA

Mokesčių lengvatos

Turtingieji uždirba pakankamai „laisvų“ pinigų, kurių jiems „nereikia“ - t.y. vaikams maitinti, namams šildyti ir kitiems buitiniams dalykams jie jų turi pakankamai. Tad tie „laisvieji“ pinigai investuojami į įvairius pirkinius ar programas, kurios savo ruožtu juos atleistų nuo mokesčių mokėjimo ar suteiktų mokesčių lengvatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, mokesčių lengvatos taikomos nuo kai kurių pensijų fondų programų arba verslo skatinimo finansavimo programų. Investuoti į jas pinigai „uždirba“ pinigus.

Pavyzdžiui, „Enterprise Investment Schemes“ programa sukurta specialiai turtingiesiems, kurie skatinami remti puikias, bet galimai rizikingas verslo idėjas, į kurias investuoti veikiausiai baimintųsi komerciniai ar valstybiniai bankai ar kiti fondai. Mainais už paramą jie gauna mokesčių lengvatą.

REKLAMA

Tarp kitų kelių - „nutekinti“ dalį „laisvų“ pinigų labdaros organizacijoms.

Artimieji – geriausi bendradarbiai

Tie, kurie uždirba ir gyvena iš savo pačių verslo, linkę savo įmonėse fiktyviai ar iš tiesų įdarbinti savo sutuoktinius. Mažose verslo įmonėse gana įprasta, kad vyras ir žmona dirba kartu, idant dviese spėtų atlikti kuo daugiau darbų ir neturėtų samdyti papildomų darbuotojų.

REKLAMA

Tačiau daugelis didesnių verslininkų ar verslininkų savo sutuoktinį įdarbina bet kuriuo atveju, net tuomet, kai jo pareigos realiai esti niekinės - vien tam, kad pinigai „liktų šeimoje“ ir, padalinus mokesčius dviems, jų našta palengvėtų. Mat pagal Jungtinės Karalystės mokesčių sistemos nuostatas, du sutuoktiniai, uždirbantys kiekvienas iki £100,000 per metus, mokės mažiau mokesčių, nei vienas jų, kurio metinis atlyginimas viršytų šią sumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neegzistuojančios išlaidos

Dar vienas skausmingas mokesčių sistemos plyšys - „juodoji“ buhalterija, kurioje vykstančius procesus ne taip paprasta sukontroliuoti.

Įmonės dažniausiai randa tikrai išradingų būdų nuslėpti pinigų srautus, parodyti mažesnę apyvartą ar prikurti neegzistavusių išlaidų su vienu vieninteliu tikslu - sumokėti mažiau mokesčių.

REKLAMA

Kai kurios išlaidos, ar, veikiau nuostoliai, gali būti dalinai kompensuojami vyriausybės - pasitelkiant mokesčių lengvatų mechanizmus.

Būdų išvengti mokesčių ir uždirbti daugiau, nei valstybė leistų, yra ir daugiau, tačiau panašu, kad sunkmečio kamuojama britų vyriausybė imsis priemonių kamšyti mokestinės sistemos spragas, siekdama surinkti daugiau įplaukų į biudžetą ir apriboti piliečių mokestinę savivalę.

Parengta pagal www.bbc.co.uk informaciją

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų