Gausi vidurinioji klasė – tai yra ta visuomenės grupė Kinijoje, dėl kurios kovoja pasaulyje puikiai atpažįstami prekių ženklai, rašo BBC. Britų visuomeninis transliuotojas užsakė tyrimą, kuriuo bandė išskirti 20 Kinijoje pačių įtakingiausių prekės ženklų, kurie yra atpažįstami ir visame pasaulyje.
Tyrimas buvo atliktas 2011 – 2013 metų laikotarpiu, gyvai apklausiant 60 tūkst. vartotojų iš 10 Kinijos miestų. Interviu metu buvo mėginama išsiaiškinti, kokie prekiniai ženklai vartotojams yra ryškiausi, kitoniškiausi – kaip prekinius ženklus mato vartotojai.
Taip pat pažymima, kad Kinijos vartotojams žemos produktų ar paslaugų kainos yra svarbiausias veiksnys, lemiantys jų pasirinkimą. Tačiau pastebima tendencija, kad gerėjant žmonių gyvenimo kokybei, vartotojai labiau nori įsigyti pasaulyje puikiai pažįstamų prekinių ženklų.
„Mūsų tyrimas atskleidė, kad per pastaruosius trejus metus tarp Kinijos vartotojų pasitikėjimas vietiniais prekių ženklais smarkiai krito, – teigė tyrimą atlikusios bendrovės ,,Millward Brown” atstovas Peteris Walshe‘as. – Tokia situacija leidžia gerai pasaulyje žinomiems prekių ženklams konkuruoti ne tik dėl kainos, bet ir įgytą tarptautininę patirtį ir kokybę naudoti kaip veiksnius, lemiančius vartotojų pasirinkimą.“
Anksti pradėti veiklą
Atlikus tyrimą, prieinama prie vienos iš išvadų: kad prekiniai ženklai užsitarnautų pasitikėjimą tarp Kinijos vartotojų, visų pirma bendrovės
Kinijoje turėjo pradėti savo veiklą kuo anksčiau, kad prekinis ženklas būtų kuo geriau ir ilgesnį laiką atpažįstamas visuomenėje.
Tarkim „Coca-Cola“ Kinijoje savo produkciją pradėjo pardavinėti nuo 1927 metų, o jau 1948 metais pardavė daugiau nei vieną milijoną buteliukų vien tik Šanchajuje. Būtent šiame mieste kompanijai geriausiai sekėsi pagal pardavimą už JAV ribų.
Savo ankstyvą veiklą Kinijoje taip pat sėkmingai pradėjo ir kiti tarptautiniai prekiniai ženklai. „VW“ – 1983, „KFC“ – 1987 ir „McDonald‘s“ – 1990 metais.
Suprasti rinką
Kinijos rinka kinta greitai ir daugelis Kinijoje veikiančių kampanijų bando prie tų pokyčių prisitaikyti.
„Nike“ Kinijos rinkai kuria produktus, pritaikytus prie kinų sportavimo įpročių. Kitas prekės ženklas – „Giorgio Armani“ teigė, kad jie pradėjus savo veiklą Kinijoje, prabangių drabužių parduotuvių durys buvo nudažytos raudona spalva. Mat manyta, kad tai turėtų vilioti kinus užeiti į parduotuvę. Vis dėlto tokio sprendimo buvo atsisakyta, kadangi kinai nori orientuotis į Vakarus ir nenori, kad parduotuvės interjero dizainas jiems būtų išskirtinis.
Būti drąsiems
Sąlyginai anksti pradėjusios savo veiklą Kinijoje tarptautinės kompanijos pateikia stulbinančius skaičius. Pavyzdžiui greito maisto restoranai KFC Kinijoje turi 4 400 kavinių 850 miestuose ir 2013 metais planuoja atidaryti dar 700.
„McDonald‘s“ teigia šią savaitę atidaro dar 10 greito maisto restoranų, „Coca – cola“ planuoja investuoti 4 mln. Kinijos juanių plėtrai šioje šalyje. Miesto strategija
Dauguma tarptautinių prekės ženklų pastebi tendenciją, kad svarbu orientuotis ne tik į didžiuosius miestus – tokius kaip Šanchajus ar Pekinas, tačiau svarbu nepamiršti, kad reikia ieškoti naujų klientų ir už šių didmiesčių ribų.
„Samsung“ ir „L‘Oreal“ taiko skirtngą rinkodaros strategiją atsižvelgiant į Kinijos regioną.
„Adidas“ BBC teigia, kad praėjusiais metais atidarė 800 naujų parduotuvių visoje Kinijoje, ir pusė iš jų – ne pačiuose didžiausiuose miestuose.
Taip pat yra pastebima, kad šiaurės ir pietų vartotojų įpročiai Kinijoje ypač skiriasi.