Finansų ministrės Ingridos Šimonytės nuomone, kai kuriems viešiesiems sektoriams yra reikalingos struktūrinės permainos, kurios leistų išvengti deficito „sprogimo“ pagerėjus ekonominei situacijai. Tuo pačiu ministrė pažymi, kad su kitų metų biudžetu tokios permainos dar nėra siūlomos.
„2011 m. biudžeto projekte dar nematome esminių struktūrinių pertvarkymų, kurių"prašosi" atskiri viešieji sektoriai - kadangi mokestinių pajamų santykis su BVP Lietuvoje yra žemas, turime suprasti, kad kiekvienas pajamų litas yra labai brangus, ir nebandyti tęsti ar prisiimti įsipareigojimų, iš esmės nepakeliamų turint tokį perskirstymą, arba be išankstinių nuostatų svarstyti, kaip galime padidinti perskirstymą. Išlaidų braukymo visiems vienodu procentu laikas pasibaigė, sekvestracija nebėra veiksminga“, - teigė I. Šimonytė, antradienį Seime pristatydama kitų metų biudžetą.
Pasak ministrės, Vyriausybė, siekdama visų pirma išlaidų optimizavimo, sudarė komitetą iš mažus biudžetus valdančių ministrų, kurių užduotis bus kartu su didelius biudžetus valdančiais ministrais ieškoti sprendimų jų srityse, kurie leistų išlaidas optimizuoti ilgam laikotarpiui, o ne laikyti suspaustas tarsi spyruoklę, kuri atšoktų vos pagerėjus finansinei būklei ir taip vėl grėstų deficito "sprogimu".
„Visi pasiūlymai tais klausimais yra labai svarbūs, net jeigu jie yra radikalūs. Turime suvokti, kad ilguoju laikotarpiu mūsų įsipareigojimai privalo atitikti mūsų sumokamus mokesčius, todėl jeigu mokesčių norime mokėti mažai, už daugelį dalykų tiesiog reikės mokėti tiesiai iš kišenės", - sakė I. Šimonytė.
Pristatydama kitų metų nacionalinį biudžetą finansų ministrė I. Šimonytė vadino svarbia tarpine stotele į artimiausio laikotarpio Lietuvos finansų politikos tikslą - deficito sumažinimą iki Mastrichto kriterijaus, tai yra 3 procentų bendrojo vidaus produkto (BVP).
„Deficito sumažinimas iki 3 proc. BVP ir netrukus po to biudžeto struktūrinis subalansavimas yra būtinas Lietuvai, siekiant stabilizuoti augančią skolą. Todėl raginčiau nespekuliuoti tariamomis Vyriausybės ambicijomis kuo greičiau įstoti į euro zoną, o aiškiai susitarti - deficito sumažinimas būtinas mums patiems, o ne eurui ar euro zonai“, - pažymėjo I. Šimonytė pristatydama biudžetą.