Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje vyko darbo grupės Šiaulių oro uosto veiklos perspektyvoms spręsti posėdis. Jame UAB „Interekspresas“ prašė Savivaldybės tarpininkauti pasirašant sutartį su Šiaulių oro uosto įmone, nes ši tokios nepasirašanti.
Ieško politikų užtarimo
Darbo grupės pirmininkė, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narė vicemerė Daiva Matonienė teigė, kad grupė ėmėsi tarpininkauti, nes „oro uostas galimai praranda klientus“.
Darbo grupės narys „tvarkietis“ Alfredas Lankauskas tikino, kad konfliktas tarp Šiaulių oro uosto ir „Interekspresas“ „apaugo barzda“.
Šiaulių oro uosto direktorius Romas Mikšys darbo grupei priminė, kad ne ji, o Taryba galinti nuspręsti, su kuo Savivaldybės įmonei pasirašinėti sutartis. Jis pacitavo Civilinį kodeksą, kuriame nurodoma, kad sutartys negali būti pasirašinėjamos prievarta.
Kaltinimai – iki teismo
„Interekspreso“ generalinis direktorius Gintaras Streikus paaiškino, kad jų bendrovė yra agentas, kredituojantis orlaivių aptarnavimą ir gyvenantis iš procentų už kreditavimą.
G. Streikus teigė, kad bendrovė su Šiaulių oro uostu dirbo nuo 2004 metų, tačiau 2009 metais sutartis nutrūko. Kodėl? G. Streikus viešai pareiškė: „Buvo pasiūlyta pirkti R. Mikšio brolio sklypus, esančius oro uosto teritorijoje, bet mes atsisakėme“.
Reaguodamas į tai R. Mikšys „Šiaulių kraštui“ tvirtino, kad oficialiai paprašys vykusio posėdžio įrašo ir kreipsis į teismą, nes minėtus žodžius laiko šmeižtu.
R. Mikšys tikino, kad „Interekspreso“ iniciatyva buvo areštuotos Šiaulių oro uosto sąskaitos. Tai konfliktą tik pagilino.
A. Lankauskas paragino konfliktą baigti. Numatytas ir terminas – per mėnesį. Akcentuota, kad Šiaulių oro uostas – ne privati, o Savivaldybės įmonė.
Rita ŽADEIKYTĖ