Šiais metais į kasmet „Financial News“ sudaromo įtakingiausių Europos finansų rinkų asmenų 100-uko (FN100) pirmąją vietą pateko būsimasis Europos centrinio banko (ECB) vadovas Mario Draghi, rašo „The Wall Street Journal“.
M. Draghi ECB vadovauti turėtų pradėti šių metų spalio mėnesį. Jis taip pat taps naujai steigiamos Europos sisteminės rizikos tarybos pirmininku. Šiuo metu jis taip pat pirmininkauja Finansinio stabilumo tarybai ir šiais pareigas eis iki kitų metų balandžio mėnesio.
„The Wall Street Journal Europe“ antrinis dienraštis „Financial News“ atliko rinkos apklausą ir suskirstė įtakingiausius Europos finansų rinkos asmenis pagal šias kategorijas: generaliniai direktoriai, reguliuotojai, investiciniai bankai, kapitalo rinkos, įsigijimų ir susijungimų sandoriai, fondų valdymas, pensijos, rizikos draudimo fondai, privačios akcijos ir rinkos infrastruktūra.
Visi į sąrašą patekę asmenys turi dirbti Europoje arba Vidurio Rytuose ar Afrikoje. Į šį sąrašą nebuvo įtraukti centrinių bankų ir vyriausybių atstovai, išskyrus tuos, kurie turi reguliacinių kompetencijų.
Šių metų sąrašas atspindi didėjančią taisyklių kūrėjų įtaką. Be M. Draghi į pirmąjį įtakingiausių asmenų 10-uką taip pat pateko Bazelio bankų priežiūros komiteto pirmininkas Stefanas Ingvesas bei "Bank of England" vadovas Mervynas Kingas.
Siūlome susipažinti su FN100 sąrašo pirmuoju 10-uku.
Mario Draghi, būsimasis Europos centrinio banko vadovas ir Finansinio stabilumo tarybos pirmininkas
Praėjusiais metais, būdamas Italijos centrinio banko vadovu ir pirmininkaudamas Finansinio stabilumo tarybai (FST), M. Draghi FN100 sąraše liko antroje vietoje. Šių metų spalio mėnesį jis taps naujuoju ECB vadovu. M. Draghi yra žinomas kaip „il Signor Altrove“ (ponas Kažkur kiturar ba Super Mario) dėl to, kad atrodo, jog vienu metu jis yra keliose vietose. G-20 valstybių įsteigtai FST M. Draghi vadovaus iki pasibaigs jo trejų metų kadenciją kitų metų balandžio mėnesį.
Josefas Ackermannas, „Deutsche Bank“ generalinis direktorius
Kitais metais J. Ackermannas švęs 10-ies metų vadovavimo „Deutsche Bank“ jubiliejų ir panašu, kad iš šio posto jis yra pasiryžęs pasitraukti su trenksmu. Banko grupė 2011 metais planuoja pasiekti 10 mlrd. eurų ikimokestinį pelną, lyginant su 4 mlrd. eurų pelnu praeitais metais ir 5,2 mlrd. eurų 2009 metais. šiais metais J. Ackermannui sukako 63-eji ir paskelbė, kad iš „Deutche Bank“ vadovo posto pasitrauks 2013 metų gegužę. Jam vadovaujant, Vokietijos bankas tapo didžiausiu ir pelningiausiu Europos investiciniu banku per pastaruosius 15 metų.
Michaelas Sherwoodas, vienas iš „Goldman Sachs International“ vadovų bei „Goldman Sachs“ vicepirmininkas
Nuo tada, kai 1986 metais baigęs universitetą Michealas Sherwoodas pradėjo dirbti „Goldman Sachs Group“, jo karjeros kreivė nuolat kilo į viršų. Šiais metais jam buvo paskirtas banko partnerystės komiteto pirmininku. Be to, jis dar yra banko tarybos vicepirmininkas be kartu su Richardu Gnodde'u vadovauja „Goldman Sachs International“. Praėjusiais metais M. Sherwoodas uždirbo 14,4 mln. JAV dolerių.
Stefanas Ingvesas, Bazelio bankų priežiūros komiteto pirmininkas
Švedijos centrinio banko vadovas Stefanas Ingvesas neseniai tapo Bazelio bankų priežiūros komiteto pirmininku. Šiame poste jis pakeitė Nouta Wellinką, kuris baigė antrąją septynerių metų kadenciją Olandijos centrinio banko vadovo poste. Nors „Bazelio III“ reikalavimai galutinai bus įgyvendinti tik po septynerių metų, tačiau G-20 valstybių grupė pritarė pagrindinių programos idėjų priėmimui dar iki šių metų pabaigos. Šveicarija bei Didžioji Britanija nusprendė savarankiškai dar papildyti šias rekomendacijas. Komitetas nustato finansinio reguliavimo įgyvendinimo tempą ir tai patvirtina neseniai bendru susitarimu priimtos priemonės, skirtos sistemiškai svarbiems pasaulio bankams.
Dominique'as Cerutti, „NYSE Euronext“ prezidentas ir generalinio direktoriaus pavaduotojas
Dominique'as Cerutti buvo paskirtas į aštuonių asmenų vadovų komandą, kuri vadovaus „NYSE Euronext“ ir „Deutsche Borse“ vertybinių popierių biržų susijungimui. D. Cerutti „NYSE Euronext“ pradėjo dirbti 2009 metais, prieš tai 20 metų išdirbęs IBM kompanijoje.
Mike'as Faulkneris, „P-Solve“ generalinis direktorius
Mike'as Faulkneris įkūnija viena iš didžiausių pokyčių, vykstančių Europos turto valdymo rinkoje – investicijų konsultavimo įmonių tapimą turto valdymo įmonėmis. Jo vadovaujamai komandai pernai pavyko padidinti savo pelną 9,5 proc. 2003 metais įkurta kompanija „P-Solve“ šiuo metu savo paslaugas teikia daugiau kaip 50 klientų ir valdo jų turtą, kurio bendra vertė siekia 2,2 mlrd. svarų sterlingų.
Brady Douganas, „Credit Suisse“ generalinis direktorius
Brady Douganas ir toliau susilaukia atpildo už tai, kad „Credit Suisse“ bankas prieš artėjančią pasaulinę finansų krizę pasitraukė iš kai kurių rizikingiausių kapitalo rinkų. 52-ejų Šveicarijos banko vadovas konkuruoja su buvusiu savo viršininku ir mokytoju – UBS banko vadovu Oswaldu Grubeliu. Penktus metus einantis „Credit Suisse“ banko vadovo pareigas D. Douganas sugebėjo sutvirtinti banko pamatus, sumažino pajamų riziką ir kintamumą.
Richardas Gnodde'as, vienas iš pasaulinio investicinio banko „Goldman Sachs“ vadovų ir vienas iš „Goldman Sachs International“ generalinių direktorių
Pietų Afrikos Respublikos pilietybę turintis Richardas Gnodde'as šių metų gegužės mėnesį tapo vienu iš pasaulinio investicinio banko „Goldman Sachs“ vadovų. Kartu su M. Sherwoodu jis taip pat yra vienas iš „Goldman Sachs International“ generalinių direktorių. R. Gnodde'as vadovauja banko veiklai Europoje ir siekia išplėsti investicinio banko dominavimą už JAV ribų.
Anshu Jainas, „Deutsche Bank“ įmonių ir investicinio banko vadovas
Vos prieš metus 48-erių Anshu Jainas tapo „Deutsche Bank“ įmonių ir investicinio banko vadovu. Jam vadovaujant „Deutsche Bank“ išlaikė pasaulinių pardavimų ir prekybos lyderio pozicijas bei pirmavo Europos investicinių bankų įmokų reitinge.
Mervynas Kingas, „Bank of England“ vadovas
Praėjusį mėnesį centrinių bankininkų klubas „Bank of International Settlements“ paskyrė Mervynas Kingą Centrinių bankų valdytojų ir bankų priežiūros institucijų vadovų grupės pirmininku. Ši grupė prižiūri Bazelio bankų priežiūros komiteto veiklą. M. Kingas pirmininko poste pakeis iki šiol šias pareigas ėjusį Jeane'ą-Claude'ą Trichet. Po pasaulinės finansų krizės M. Kingas buvo vienas iš tų, kurie labiausiai reikalavo priimti griežtesnes bankų kapitalo priežiūros taisykles.