„Šis kvietimas bus finansuojamas iš kito finansavimo šaltinio – Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo instrumento, todėl dotacijų paskirstymui nebus taikomas regioninis principas – gyventojai mokėjimo prašymus galės teikti vienam kvietimui nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos“, – rašoma ministerijos pranešime.
Naujojo kvietimo finansavimo sąlygų projekte ministerija siūlys nustatyti, kad dotacija sudarytų apie 380 eurų be PVM už 1 kWh ličio geležies fosfato ir apie 314 eurų už 1 kWh ličio jonų kaupimo įrenginį, bet negalėtų viršyti 90 proc. gyventojo faktiškai sumokėtos kaupimo įrenginio ir jo montavimo kainos be PVM.
„Šiuo siūlomu reguliavimu ministerija siekia atsakyti į pastebėtus rinkoje procesus, kai atskiri tiekėjai siūlo įsirengti ypač pigią, galimai abejotinos kokybės įrangą, kurią įsirengęs gyventojas gautų daugiau dotacijos, negu pats sumokėjo už tokios įrangos įsigijimą ir jos sumontavimą“, – akcentuojama pranešime.
Be to, naujojo kvietimo finansavimo sąlygose bus siūloma nustatyti, kad dėl dotacijos galėtų kreiptis tie gyventojai, kurie įsigijo ir sumontavo kaupimo įrenginį bei kurių PVM sąskaita faktūra, įrangos priėmimo-perdavimo aktas, rangovo deklaracija ir nuosavybės ribų atnaujinimo aktas būtų išrašyti ne anksčiau kaip 2025 m. sausio 7 d.
„Siekiame gyventojams užtikrinti galimybę gauti kompensaciją už įsirengtus kaupimo įrenginius iš esmės tomis pačiomis sąlygomis kaip ir šių metų pradžioje paskelbtame kvietime, kad gyventojai galėtų nuosekliai įsirenginėti elektros energijos kaupimo sistemas. Šiuo metu įsirengiantys kaupiklius, tačiau nespėję pasinaudoti pirmojo kvietimo kompensacijomis, tai galės padaryti jau kovo mėnesį“, – pažymi energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Šiuo metu derinamos naujojo kvietimo finansavimo sąlygos bei vertinami šį mėnesį paskelbto kvietimo rezultatai.