Išmanusis telefonas „Iphone 5“ už 50 eurų ar sidabrinis žiedas už 5 eurus, tai ne akcija, tai valstybės konfiskuotos prekės, kurias galima įsigyti ir internetu. Vilniuje į pašto dėžutes buvo platinami lankstinukai, kuriuose rašoma, kad internetinėje svetainėje pardavinėjamos prekės iš Valstybinės mokesčių inspekcijos ir antstolių palankiausiomis kainomis.
tv3.lt domėjosi, kokiomis sąlygomis Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) parduoda konfiskuotus daiktus ir kieno jie yra. VMI tikino, kad jie yra atsakingi už tam tikro konfiskuoto turto realizavimą, kurį vykdo viešąjį konkursą laimėjusios įmonės.
„Tam tikra turto dalis yra parduodama aukciono būdu – tai yra nekilnojamas turtas, mašinos, kurias teismas konfiskuoja iš kontrabandininkų ir panašiai. Dalį turto šiuo metu pardavinėja „Turto Bankas“, o kitą dalį, kilnojamuosius daiktus parduoda viešąjį konkursą laimėjusios įmonės“, – teigė VMI komunikacijos vadovas Darius Buta.
Mokesčių inspekcijos atstovas pabrėžė, kad pati inspekcija praktiškai nieko nekonfiskuoja, o šie daiktai yra paimti teismo būdu. „Pavyzdžiui, žiedai galėjo būti lombarde ir policijai nustačius, kad šios prekės atsirado nelegaliai, jos konfiskuojamos. O neatsiradus savininkams policija perduoda šį turtą mokesčių inspekcijai, kuri atsakinga už turto pardavimą“, – tikino D. Buta.
Pašnekovas taip pat priduria, kad yra įvairių būdų, kaip šios prekės patenka į mokesčių inspekciją. Tai gali būti iš kontrabandininkų atimti automobiliai, turtas po įmonės bankroto ir net gi lobis, jeigu jis nėra iš istorinio fondo.
„Jeigu įmonė neturi už ką susimokėti mokesčių, jai yra skelbiamas bankrotas ir turto administratorius rūpinasi turto pardavimu. Mokesčių inspekcija pati žiedų nuo žmonių pirštų tikrai nenumauna“, – teigė VMI komunikacijos vadovas Darius Buta.
Viena iš viešąjį konkursą laimėjusių įmonių yra bendrovė „Leonas ir Ko“, kuri ir parduoda konfiskuotą turtą internete. Įmonės vadovas Leonas Liubertas tikina, kad jau ketveri metai, kaip jie dirba kartu su Valstybine mokesčių inspekcija, tačiau tik neseniai pradėta prekiauti konfiskuotais daiktais internetu. Viešąjį konkursą laimėjusi įmonė prekes parduoda už nustatytą kainą, kurios keisti patys negali.
„Jie perka iš mūsų paslaugą ir patys nustato kainas. Mes turime parduoti tokiomis kainomis, kurios yra nustatytos pagal priėmimo-perdavimo aktą. Po pardavimo turime centas į centą pervesti tą sumą Valstybiniai mokesčių inspekcijai ir tada mums išrašoma sąskaita už paslaugas“, – pasakojo įmonės vadovas.