• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Investuotojų nuotaiką gadina recesijos baimė

Stringa dar praėjusį mėnesį prasidėjusios Islandijos ir Rusijos derybos dėl 4 mlrd. JAV dolerių paskolos Islandijai suteikimo.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarų Europoje prekybos sesijos pradžioje akcijų indeksai šiandien apie 0,5 proc. leisis žemyn.

REKLAMA

Spalį, palyginus su rugsėju, Lifosos pajamos, gautos iš pagrindinės produkcijos pardavimo, sumenko 2,4 karto iki 73 995 tūkst. litų.

Rytinė akcijų rinkų apžvalga:

Pirmadienio naujienos apie Japonijoje oficialiai prasidėjusią recesiją smukdė rinkos dalyvių tikėjimą ir Europos regiono ekonomika. Pasirodžiusios oficialios prognozės, kad Jungtinės Karalystės ekonomika taip pat gali įžengti į giliausią nuo 1980-ųjų metų nuosmukį, kėlė pesimizmą ir Vakarų Europos rinkose, Londono FTSE indeksui netekus 2,4 proc. savo vertės. Akcijų kainų kritimo tendencija vakar tęsėsi už Atlanto - prastos JAV ūkio augimo perspektyvos ir ne kokios naujienos iš JAV finansų sektoriaus prekybos sesijos pabaigoje nusmukdė pagrindinius JAV biržų indeksus apie 2,5 proc. žemyn.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialios analitikų prognozės teigia, kad JAV jau šį balandį prasidėjęs ekonomikos nuosmukis truks 14 mėnesių ir į istoriją įeis kaip viena ilgiausių JAV ūkio recesijų nuo Didžiosios depresijos laikų. Be to, kurį laiką investuotojų dėmesio nuošalyje likus JAV finansų bendrovių naujienoms, vakar pesimizmą biržose sustiprino JAV banko Citigroup, šiais metais jau atleidusio 23 tūkst. darbuotojų, ketinimai jų skaičių apkarpyti dar papildomai 52 tūkst. - tai sudarytų apie 15 proc. visų šiuo metu Citigroup dirbančių darbuotojų. Kiek optimistiškiau investuotojai sureagavo tik į JAV Senate vakar prasidėjusias derybas dėl 25 mlrd. JAV dolerių finansinė paramos trims didžiausiems šalies automobilių gamintojams. Baiminantis, kad vien General Motors bankrotas JAV mokesčių mokėtojams kainuos apie 200 mlrd. dolerių, vakar, sustiprėjus tikėjimui, kad didžiausiam JAV automobilių gamintojui pavyks išvengti bankroto, bendrovės akcijų kaina rinkoje pasistiebė 5,7 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toliau nerimsta diskusijos dėl paramos Islandijos finansų sistemai. Dar praėjusį mėnesį šalies atstovams pradėjus derybas su Rusija dėl 4 mlrd. dolerių paskolos suteikimo, vakar pasirodė netikėti Rusijos valdžios atstovų komentarai, kad tokio dydžio parama yra per didelė našta Rusijai. Be to, toliau lieka neaiškus ir Tarptautinio valiutos fondo 6 mlrd. dolerių paramos Islandijai likimas - šiam fondui kartu su kitomis Skandinavijos valstybėmis Islandijai kol kas suteikus tik 2 mlrd. dolerių laikiną paramą, jau šią savaitę Tarptautinis valiutos fondas turėtų apsispręsti dėl didesnės numatytos finansinės pagalbos Islandijai suteikimo.

REKLAMA

Azijos rinkų antrą dieną iš eilės neapleidžia pesimizmas. Neigiamoms investuotojų nuotaikoms nurimti neleidžia vakarykštės Citigroup naujienos ir HSBC Holdings banko pranešimai apie 500 Azijoje atleistų darbuotojų. Negatyvios rinkos dalyvių nuotaikos darys spaudimą akcijų kainoms ir beprasidedant prekybai Vakarų Europos biržose, kurių pagrindiniai indeksai šiandien ryte apie 0,5 proc. leisis žemyn.

REKLAMA

Pirmadienis Baltijos šalių biržose vėl prasidėjo akcijų kainų smukimu žemyn. Besileidžiant užsienio rinkoms, didesnio investuotojų dėmesio sulaukė ir bendrovių skelbiamos naujienos. Ši tendencija tęsis ir artimiausių prekybos sesijų metu, investuotojams reaguojant į vakar paskelbtus bendrovės Tallinna Kaubamaja veiklos rezultatus, praktiškai atitikusius rinkos dalyvių lūkesčius. Vilniaus vertybinių popierių biržoje taip pat bus galima išvysti užsitęsusią investuotojų reakciją į vakar dar prekybos sesijos metu paskelbtus Sanito trečiojo ketvirčio nuostolius ir Lifosos spalio mėnesio pardavimų duomenis, kurių belaukiant bendrovės akcijų kaina rinkoje vakar fiksavo didžiausią galimą neigiamą dienos pokytį.

Smukusi trąšų paklausa ir kainos užsienio rinkose neigiamai veikia Lifosos veiklos rezultatus. Nors bendrovės dešimties šių metų mėnesių pardavimų pajamos sudarė 1,602 mlrd. litų ir buvo118 proc. didesnės negu analogišku metu pernai, bendrovė spalį tepardavė 33,6 tūkst. tonų diamono fosfato - 2,2 karto mažiau, negu tą patį mėnesį pernai. Praėjusį mėnesį, palyginus su rugsėju, Lifosos pajamos, gautos iš pagrindinės produkcijos pardavimo, sumenko 2,4 karto iki 73 995 tūkst. litų. Bendrovė, šiuo metu teišnaudojanti apie 2/3 visų savo pajėgumų, šiemet jau ėmė orientuotis ir į Indijos rinką, kurioje pardavimai dabar sudaro apie 50 proc. visos Lifosos apyvartos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų