• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepą įregistruoti 1 tūkst. 77 įmonių turto areštai, t.y. 113 atvejais mažiau nei birželį, kai atitinkamas rodiklis siekė 1tūkst. 190 atvejus. Liepos mėnesio rezultatai taip pat yra mažesni nei paskutiniųjų šešių mėnesių vidurkis, kuris siekia 1 tūkst. 398 areštus, teigia kreditų biuras „Creditinfo“, atlikęs analizę pagal Centrinės hipotekos įstaigos duomenis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiek įmonių turto areštų skaičius, tiek ir įmonių, kurioms įregistruojami turto areštai, kiekis pastaruoju metu tolygiai krinta. Štai, pavyzdžiui, šių metų liepą buvo 931 įmonių, kurioms įregistruoti turto areštai – tai beveik toks pats skaičius kaip atitinkamą 2008 metų laikotarpį. Minėta statistika rodo, kad turto areštų apimtys jau pasiekė lygį, kuris buvo prieš prasidedant ekonominei krizei“, – teigia kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė Alina Buemann.

REKLAMA

Turto areštų pasiskirstymas pagal apskritis išlieka nepakitęs. Pagal santykinį įmonių su įregistruotais turto areštais skaičių paskutinėse vietose yra Tauragės, Utenos ir Marijampolės apskritys. Atitinkamai lyderiais šioje srityje išlieka Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskritys, kuriose vidutiniškai 8 proc. įmonių turėjo įregistruotų turto areštų.

REKLAMA
REKLAMA

Sektoriai, kuriuose įregistruojama mažiausiai turto areštų (iki 1 procento), taip pat nepakito ir juos sudarė finansinių, komunalinių ir telekomunikacijų paslaugų sektoriuose veikiančios įmonės. Antrojoje sektorių grupėje, kurioje įregistruojama mažiausiai turto areštų, t.y. iki 5 proc., telkiasi paslaugų, viešbučių ir restoranų bei žemės ūkio sektorių bendrovės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausias įregistruojamų turto areštų sumažėjimas užfiksuotas pramonės, prekybos, statybos ir nekilnojamo turto sektoriuose. Tačiau pastarieji kartu su transporto sektoriumi generuoja beveik 80 proc. visų įregistruojamų turto areštų.

„Turto areštų rodikliai nuteikia optimistiškai, tačiau mūsų atlikta sektorių ekonometrinė analizė rodo, kad įmonių situacija išlieka sudėtinga. Beveik 50 proc. įmonių pagal vėlavimo atsiskaityti riziką patenka į aukštos ir aukščiausios rizikos segmentus ir beveik pusė iš jų turi nepadengtų padelstų įsiskolinimų, įregistruotų turto areštų“, – sako A. Buemann.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų