• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas pranešė klientams svarbią žinią. Skelbiama, kad visi vartotojai, kurie turi fiksuotos kainos sutartis, nuo rytojaus galės pasikeisti tarifus į palankesnius.

Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas pranešė klientams svarbią žinią. Skelbiama, kad visi vartotojai, kurie turi fiksuotos kainos sutartis, nuo rytojaus galės pasikeisti tarifus į palankesnius.

REKLAMA

Priduriama, kad keičiant planą ir pasiliekant „Ignitis“ klientu, nereikės grąžinti suteiktų nuolaidų. 

„Ignitis“ teigia, kad šio žingsnio ėmėsi, nes nukrito didmeninės elektros kainos.

„Nukritus didmeninėms elektros kainoms, „Ignitis“ savitarnoje vartotojai gali labai lengvai pasikeisti turimus fiksuotos kainos tarifus į palankesnius. Nuo rytojaus iki metų vidurio, keičiant planą ir pasiliekant su „Ignitis“, nereikės grąžinti iki šiol suteiktų nuolaidų“, – rašo D. Maikštėnas.

Vėliau įmonės atstovai patikslino, kad keisti planus į žemesnės kainos ir negrąžinti nuolaidų klientams leis nuo vasario 15 d. iki liepos 1 d.

REKLAMA
REKLAMA

„Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovas Andrius Kavaliauskas prognozuoja, kad trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu turėtų išsilaikyti gerokai žemesnės didmeninės kainos.

REKLAMA

Esą dėl to „Ignitis“ gali ne tik pasiūlyti žemesnes kainas, bet ir skatinti klientus keistis turėtus brangesnius planus, negrąžinant anksčiau suteiktų nuolaidų. 

„Nuo gruodžio mėnesio mūsų pasiūlymų kainos sumažėjo apie 15 ct/kWh arba kitaip tariant, apie 35 proc., todėl kviečiame savo klientus keistis turimą fiksuotos aukštesnės kainos planą į pigesnį. Pasikeisti turimą fiksuotos kainos planą ir negrąžinti gautų nuolaidų patogiausias ir greičiausias būdas – naudojantis „Ignitis“ savitarna internete.

REKLAMA
REKLAMA

Neturintiems galimybių naudotis internetu, planą pasikeisti galima skambinant klientų aptarnavimo telefonu arba atvykus į klientų aptarnavimo centrą“, – sako A. Kavaliauskas.

Bendrovė pažymi, kad nuolaidų grąžinti nereikės tik tiems klientams, kurie pasikeis turėtą fiksuotos kainos planą iki liepos 1 d., o po plano keitimo liks „Ignitis“ klientais ne trumpiau kaip šešis mėnesius. Apsisprendus nutraukti sutartį anksčiau nei po šešių mėnesių, gautas nuolaidas grąžinti reikės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Kavaliauskas rekomenduoja nieko nelaukti ir pasikeisti turimą aukštesnės kainos planą, nes nors prognozės indikuoja, jog kainos žemesniame lygyje laikysis bent artimiausią pusmetį, tačiau elektros energijos rinka ir toliau išlieka dinamiška, situacija gali pasikeisti ir į klientams nepalankią pusę. 

„Ignitis“ nepriklausomu elektros energijos tiekėjų yra pasirinkę beveik 927 tūkst. privačių klientų, tai sudaro 77,6 proc. nuo visų nepriklausomo elektros energijos tiekimo buitinių elektros energijos vartotojų ir juridinių asmenų, kuriems taikomi buitinių elektros energijos vartotojų tarifai.

REKLAMA

VERT kviečia domėtis, kokie yra siūlomi planai

​​​​​Atsižvelgdama į elektros kainos biržoje pokyčius ir naujausius nepriklausomų elektros tiekėjų teikiamus siūlymus, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ragina vartotojus aktyviai pasinaudoti savo teise ir esant poreikiui keisti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. VERT primena, kad visi vartotojai turi teisę bet kuriuo metu priimti sprendimą dėl sutarties nutraukimo ir nepriklausomo elektros tiekėjo keitimo. 

REKLAMA

Buitinis vartotojas, norintis vienašališkai nutraukti sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju, turi įsivertinti, ar nebuvo sutartyje numatyta nuolaidų, baudų, kurios, anksčiau laiko nutraukus sutartį, turi būti grąžinamos tiekėjui. Informuoti tiekėją apie nutraukiamą sutartį nereikia, sudaryta nauja sutartis įsigalios po 2 savaičių ir ankstesnė sutartis bus nutraukta automatiškai.

Buitinis vartotojas paskutinę sutarties galiojimo dieną privalo pranešti elektros apskaitos prietaisų rodmenis bei kitą galutiniam atsiskaitymui būtiną informaciją ir už patiektą elektros energiją, persiuntimo ir kitas su tuo susijusias paslaugas atsiskaityti su tiekėju ar operatoriumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu, kad, norint nepatekti į elektros energijos garantinį tiekimą, esama sutartis neturėtų būti nutraukta anksčiau, negu sudaryta nauja sutartis.

VERT primena, kad gyventojai gali pasinaudoti VERT sukurta skaičiuokle https://skaiciuokle.vert.lt/, kur nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, keisdami planus, informaciją turi atnaujinti per parą. Kainų skaičiuoklėje vartotojai ras aktualiausią informaciją, ja naudotis nesunku: tereikia žinoti, kiek elektros energijos suvartoja per mėnesį arba per metus. Įvedus šį skaičių, kainų palyginimo skaičiuoklė suras visus pasiūlymus, puslapio viršuje rodydama pigiausią variantą.

valstybinė įstaiga reiškia mokesčių mokėtojų, trečdalį pasigaminam, kitus du trečdalius perka nord pool biržoje , parduoda tris kart brangiau nei pirko, vertinant, kad trečdalį pasigaminame reiškia šešis kart brangiau tiekia savininkams. . elektra įeina į sąnaudas viso ko, sudėtine dalimi? tokiu atveju savininkas yra apiplėšinėjamas samdinių, tų kurie pasamdyti dirbti savininko (mokesčių mokėtojų) gerovei, šalies ekonomikai? ir nusileido, apie žalą valstybei turi būti ir atsakomybė, nes tai smūgis valstybės ekonomikos pamatams. ir tokie turi atsakinėti įstatymo numatyta tvarka, taip pat ir tokias įmones prižiūrintis, o čia nusileido, parjuokino, tik kodėl nejuokinga?
NE "Ignitis" "suteikė nuolaidą", kurią reikalauja "grąžinti", jei išeisi pas kitą tiekėją, o VALSTYBĖ už mūsų visų pinigus sumokėjo pasakiškas sumas šitiems visiems vagims ! Vadinasi, jie gaus dvigubai : iš žmogaus,nutraukiančio sutartį, ir iš valstybės,t.y. mūsų visų. Va čia tai biznis,- nieko asmeniško, ar ne ?!
Jeigu elektros kainos biržoje yra nukritusios, bet elektros tiekėjai vis tiek žmonėms pardavinėja brangiai elektrą, tai tai gali rodyti, kad elektros tiekėjai gali piktnaudžiauti savo pozicija ir perimti dalį valstybės kompensacijų, o kartu laikyti kainas aukštesnėse nei reikalingose lygiuose. Taip elektros tiekėjai galėtų gauti didelį pelną. Jei valstybė nemato šios problemos ir moka kompensacijas, tai gali reikšti, kad valstybė yra neefektyvi ir netinkamai tvarko savo finansus, o tai gali lemti švaistymą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų