„Mes nematome, kad elektros kainos grįš į prieškarinį (iki 2022 metų vasarį Rusijos pradėtos karinės invazijos Ukrainoje – BNS) lygį. Tai reiškia, kad jos išliks pakilusios. Antra, mes atidžiai stebime kiekvieno mūsų projekto numatomą grąžą. Natūralu, kad jei mūsų projektai neatitinka keliamų finansinės grąžos kriterijų, mes į juos neinvestuosime“, – internetiniame seminare investuotojams antradienį sakė J. Rimavičius.
„Ar gali nutikti taip, kad į kai kuriuos mūsų portfelio projektus bus nuspręsta neinvestuoti? Taip, tai gali nutikti bet kokioje kainų aplinkoje. Ar tai turės įtaką mūsų ilgalaikiams tikslams? Neturės“, – pridūrė „Ignitis grupės“ atstovas, atsakydamas į klausimą, ar dėl sumažėjusių elektros kainų bendrovė gali atsisakyti kai kurių suplanuotų investicijų.
J. Rimavičiaus teigimu, šiuo metu papildomo nuosavo kapitalo poreikio „Ignitis grupė“ nejaučia.
„Mano asmenine nuomone, šiuo metu dar nepribrendo laikas, kol rinkos suvoks integruoto energetikos įmonių modelio pranašumus“, – teigė „Ignitis grupės“ atstovas, atsakydamas į klausimą, ar bendrovė neplanuoja dar vieno pirminio viešo akcijų siūlymo (IPO), siekiant pritraukti papildomo kapitalo investicijoms.
„Ignitis grupė“ antradienį paskelbė atnaujintą strategiją – 2023-2026 metais ji numato investuoti 2,2-2,8 mlrd. eurų, taip padvigubindama žaliosios gamybos pajėgumus iki 2,2-2,4 gigavato (GW) – pernai jie siekė 1,2 GW.
55 proc. visų investicijų numatoma skirti žalių ir lanksčių pajėgumų vystymui, o apie 45 proc. – atsparaus ir efektyvaus elektros skirstymo tinklo plėtrai.
„Ignitis grupė“ iki 2030 metų žaliosios gamybos pajėgumus sieks padidinti iki 4-5 GW (iki šiol planuota 4 GW). Didžiausią dėmesį ketinama skirti jūrinio vėjo, sausumos vėjo hibridinėms elektrinėms, elektros kaupimui ir konvertavimui bei saugojimui.
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ duomenimis, praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ biržos 1 kilovatvalandės (kWh) kaina siekė 7,9 cento. 2022-ųjų rugpjūtį elektros kaina buvo pasiekusi piką – vidutinė šio mėnesio kaina biržoje Lietuvoje siekė 48 centus už kWh.