• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po naujų metų Lietuvoje padidėjus akcizams, išbrangus degalams ir cigaretėms, pirkėjai parduotuvėse atkreipia dėmesį ir į gerokai išaugusias alkoholio kainas. Internautų dėmesį patraukė viskio butelis, kuris viename prekybos tinkle kainuoja keliolika eurų daugiau nei kitame.

Po naujų metų Lietuvoje padidėjus akcizams, išbrangus degalams ir cigaretėms, pirkėjai parduotuvėse atkreipia dėmesį ir į gerokai išaugusias alkoholio kainas. Internautų dėmesį patraukė viskio butelis, kuris viename prekybos tinkle kainuoja keliolika eurų daugiau nei kitame.

REKLAMA

Verslas aiškina, kad sausį milžiniškus alkoholio kainų skirtumus lemia ir įsigalioję nauji akcizai, ir skirtingi antkainiai. O pirkėjai lieja pyktį ir kaltina verslininkus godumu. 

Po Naujųjų, kai Lietuvoje įsigaliojo nauji akcizai, parduotuvėse galima išvysti tokį vaizdą: vienas litras viskio viename prekybos tinkle kainuoja beveik 34 eurus, o kitame prekybos tinkle lygiai toks pats butelis kainuoja gerokai pigiau – 20,49 euro.

Prekybos tinklas, kuriame pirkėjai fiksuoja didesnę viskio butelio kainą, aiškina, kad prieš naujuosius metus tas pats alkoholis kainavo mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Iki sausio pradžios tas minimas alkoholinis gėrimas mūsų lentynose kainavo 19,99. Gruodžio mėnesį paprastai alkoholinių gėrimų pardavimai stipriai išauga, todėl mes alkoholinio gėrimo likučius pardavėme už tą mažesnę kainą. Išpardavus likučius, mes dabar perkam gėrimą jau kita kaina. Natūralu, kad kaina pasikeitė ir lentynose“, – komentuoja „IKI“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė. 

REKLAMA

„Naujas akcizas įsigaliojo sausio pirmą dieną, gali taip nutikti, kad prekyboje dar yra produkcijos senesniu akcizo tarifu apmokestintos ir dėl to ji bus pigesnė“, – teigia Alkoholinių gėrimų gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovas Mantas Zakarka. 

Nuo naujųjų pakilo alkoholio akcizai, dėl to stipraus gėrimo puslitris pabrango maždaug 69 centais, brango ir degalai, gamintojams galėjo padidėti ir kitos išlaidos. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jei alaus kaina keičiasi keliasdešimt centų, tai stipriųjų alkoholinių gėrimų kainas galima jau skaičiuoti eurais, priklauso ir nuo tūrio, ir nuo stiprumo“, – sako G. Kitovė.

„Jeigu kalbame apie stiprųjį alkoholį, tai daugiau nei pusę kainos sudaro akcizo mokesčiai, tada yra pagaminimo, logistikos kaštai, pardavėjo marža, pardavėjo pirkėjui marža. Kai sudedame visus skaičius, čia jau atskirų derybų klausimas, kiek vienas prekybos tinklas ar parduotuvė susidera su tiekėju už kokią kainą tą produktą pirks ir po to parduos galutiniam vartotojui“, – teigia M. Zakarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekybininkai užsideda skirtingus antkainius

Rinkos ekspertai pabrėžia, kad tų pačių prekių kainos skirtingose prekybos tinkluose skiriasi dažnai ir ne tik alkoholio skyrių lentynose.

„Nereikia alkoholio, ta pati situacija ir su šokoladukais, štai „Depo“ – 1,14 euro. Kitur – 2,39 euro ir ten reguliari kaina, ir ten reguliari kaina“, – teigia Pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas. 

REKLAMA

Pasak P. Čepkausko, Lietuvoje yra daug atvejų, kai skirtingi prekybininkai užsideda skirtingus antkainius. Dėl to pirkėjams ir bado akis akivaizdūs skirtumai. 

„Vartotojui, nežinančiam realios kainos, bandoma parduoti užkelta kaina. Ne pagal sąnaudas, ne pagal dar kažką – taip, kaip paėmė, pasirodė, atsirodė ir taip, kaip man atrodo, ir kad aš galvoju, kad parduosiu. Neparduosiu, aš sumažinsiu“, – sako P. Čepkauskas. 

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje trūksta bendros sistemos, kur pirkėjas lengvai galėtų palyginti tų pačių prekių kainas skirtingose parduotuvėse.

Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Stipraus alkoholio butelis brango 69ct - prekybininkai tiesiog suapvalino 69ct iki 10 eurų. Lietuvos biznyje tai yra natūralu.

Taip pat internete pažiūrėję Lidl vokiškus kainų leidinius - niekada nebeis į lietuvišką Lidl parduotuvę nes Lidl lietuvius su savo kainomis laiko durniais - o einantys į Lidl tą tik įrodo.
Čia kaip su kuru- kai nafta brangsta, kuras brangsta iš karto. Kai krenta, po mėnesio ar išvis nekrenta. Pvz, naftos kaina kaip prieš 20 metų ,o kuro 3 kart daugiau. Ir nėra kaltų. Svarbu,kad spekuliantai būtų laimingi. Ir partijos.
turėjo pabrangti apie 70 ct butelis, bet kažkaip netyčia pabrango 6 eurais. O visokių Kitovių ššš malimas tik nervina, nes jai atrodo, kad visi kiti lochai, pamalsi vėjus ir visi patikės. Lietuvos biznieriai niekada nepraleis galimybės uždėt keturgubą kainą. Ir vis tiek verkti, kad kitaip negali, vos vos išgyvena
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų