• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vairuotojams neretai kyla sunkumų ieškant, kur pastatyti automobilį. Kai kitos išeities nėra, kad ir trumpam gali tekti sustoti mokamoje zonoje. Vis tik net ir tokiu atveju galite gauti baudą. O kartais ją galite ir skųsti arba atgauti pinigus.

Vairuotojams neretai kyla sunkumų ieškant, kur pastatyti automobilį. Kai kitos išeities nėra, kad ir trumpam gali tekti sustoti mokamoje zonoje. Vis tik net ir tokiu atveju galite gauti baudą. O kartais ją galite ir skųsti arba atgauti pinigus.

REKLAMA

Kol vairuotojai dalijosi įvairiomis istorijomis, kaip jiems, net nespėjus sumokėti ar išlipti, teko mokėti baudas, naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kaip yra iš tiesų.

Baudžia, kad „surinktų pinigų gynybai“?

Gyventojai socialinio tinklo „Facebook“ grupėje dalijosi nemaloniomis patirtimis su parkingais.

Pvz., kaunietis pasakojo, kad pastatė automobilį žaliojoje zonoje, nueidamas bandė susimokėti už parkingą per „Unipark“ programėlę, bet ši šiek tiek strigo ir vyras sumokėti nespėjo.

Esą vos per 29 sek. prie jo automobilio pribėgo kontrolierius ir išrašė baudą (t. y. pranešimą su rinkliava).

„Per tiek laiko ir „Unipark“ užlagina, ir mokėjimo būdo, būna, praprašo iš naujo. Ar čia normalu? Yra kažkokių išimčių?“ – teiravosi kaunietis.

Tuo metu vilnietis dalijosi panašia patartimi. Esą jis porą minučių sėdėjo mokamoje zonoje, užvedęs automobilį žiūrėjo į telefoną ir ketino išvažiuoti, bet priėjęs kontrolierius jam išrašė pranešimą su mokėtina rinkliava:

„Dabar iš visų galų fiksuos ir baus, ką anksčiau praleisdavo pro akis, kad tik surinktų pinigų gynybai.“

Dar viena sostinės gyventoja papasakojo, kad pastačiusi automobilį pažymėjo ne tą zoną, nes jos buvo viena šalia kitos. Tad irgi teko papildomai mokėti rinkliavą, nors už parkingą moteris mokėjo, tik mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai teiravosi, ar tokiais atvejais galima kur nors kreiptis, anuliuoti baudas, jas sušvelninti ar, pastačius automobilį ne toje zonoje, tiesiog primokėti trūkstamą dalį.

Nepagrįstas pranešimas už stovėjimą – kur kreiptis?

Apie Vilniuje egzistuojančią tvarką komentavęs „Judu“ Kontrolės skyriaus vadovas Dainius Jasiukėnas pabrėžė, kad pastatęs automobilį mokamoje stovėjimo vietoje vairuotojas privalo iš karto sumokėti nustatyto dydžio vietinę rinkliavą:

REKLAMA

„Akcentuojame, kad buvimas mašinoje neatleidžia nuo parkavimo mokesčio.“

Jam antrino ir biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“ direktorius Justas Limanauskas.

Jis pabrėžė, kad, pagal teisės aktus, pastačius transporto priemonę nurodyto dydžio rinkliava turi būti sumokama nedelsiant:

„Automobilio pastatymas rinkliavos vietoje, nors ir būnant automobilyje ar prie jo, nuo šios prievolės neatleidžia.“

J. Limanauskas patikino, kad niekas per 30 sekundžių neišrašinėja pranešimų – dažniausiai asmenys bando gudrauti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau, jeigu mokėjimo laikas sutampa su gauto pranešimo laiku, tuomet reikia surinkti visą informaciją, aprašyti situaciją ir siųsti el. paštu [email protected]“. 

Pranešime nurodyta suma negali būti mažinama“, – komentavo „Parkavimas Kaune“ direktorius.

O Vilniuje, jei asmuo mano, kad kontrolierius pranešimą išrašė nepagrįstai, gali apsilankyti Klientų aptarnavimo centruose arba rašyti el. paštu [email protected].

Baudos – kada anuliuos ar grąžins pinigus?

D. Jasiukėnas pabrėžė, kad sumokėjus už pigesnę zoną ir stovint brangesnėje yra fiksuojamas galimas vietinės rinkliavos pažeidimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Judu“ atstovas vardijo, kad kontrolierius, pastebėjęs automobilį, kurio vairuotojas už stovėjimą nesumokėjo (ar sumokėjo ne už tą zoną), palieka pranešimą, pagal kurį asmuo turi sumokėti 4 eurų (žalioje zonoje), 7 eurų (geltonoje zonoje), 20 eurų (raudonoje zonoje) ar 40 eurų (mėlynoje zonoje) rinkliavą.

Pasak pašnekovo, sumokėjus už pigesnę zoną primokėti skirtumo nėra galimybės. Tačiau gavus minėtą rinkliavos pranešimą asmuo gali kreiptis dėl už ne tą zoną sumokėtų pinigų grąžinimo.

REKLAMA

D. Jasiukėnas paminėjo, kad per 168 valandas nesumokėjus rinkliavos (4–40 eurų), yra taikoma 20–40 eurų bauda. Už pakartotinį tokį pažeidimą – 40–100 eurų bauda.

Tuo metu Kaune Viešajam tvarkos skyriui dėl galimai padaryto administracinio nusižengimo pranešama tada, kai vairuotojas pranešime nurodytos rinkliavos nesumoka per 30 kalendorinių dienų.

Atsitraukti nuo automobilio negalima?

D. Jasiukėnas nurodė, kad sumokėti už stovėjimą vairuotojas gali naudodamasis bilietų automatu:

„Apmokėjimas laikomas įregistruotu, kai bilietų automato ekrane rodomas mokėjimo patvirtinimas.“

REKLAMA

O naudodamasis mobiliųjų įrenginių programėlėmis ar siųsdamas trumpąsias žinutes vairuotojas negali atsitraukti nuo automobilio.

„Vairuotojas privalo palaukti, kol gaus mobiliojo ryšio operatoriaus pranešimą apie atliktą mokėjimą arba programėlės patvirtinimą, kad stovėjimas – užsakytas, ir tik tada pasitraukti nuo pastatytos transporto priemonės“, – pridūrė J. Limanauskas.

O pranešimą apie automobilio stovėjimo pabaigos laiką vairuotojas turi išsiųsti tik įlipęs į automobilį, prieš pat išvažiuojant, aiškino „Judu“ atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Automobilių stovėjimo kainos

D. Jasiukėnas vardijo, kad Vilniuje, sumokėjus už žaliąją zoną (1 val. – 0,30 euro), automobilį galima statyti tik joje.

Sumokėjus už geltonąją zoną (1 val. – 0,60 euro), automobilį galima statyti tiek joje, tiek ir žalioje zonoje.

Sumokėjus už raudonąją zoną (1 val. – 1,50 euro), automobilį galima statyti ir raudonoje, ir geltonoje, ir žalioje.

O, sumokėjus už mėlynąją zoną (1 val. – 2,50 euro), automobilį galima statyti visur.

Tuo metu Kaune sumokėjus už žaląją zoną (1 val. – 0,50 euro), stovėti galima tik joje.

Sumokėjus už mėlynąją (1 val. – 1 euras), stovėti galima ir joje, ir žaliojoje.

Sumokėjus už raudonąją zoną (1 val. – 2 eurai), stovėti galima raudonoje, mėlynoje ir žalioje.

REKLAMA

Sumokėjus už geltonąją (1 val. – 2,50 euro), stovėti galima geltonoje, raudonoje, mėlynoje ir žalioje.

Sumokėjus už oranžinę (1 val. – 1 euras) ar senamiesčio zoną (1 val. – 2 eurai), automobilį galima statyti atitinkamai tik oranžinėje arba tik senamiesčio zonoje.

„Bilietas, įsigytas ilgalaikio stovėjimo zonoje, galioja tik biliete nurodytoje aikštelėje. Bilietas ar mokėjimas per mobiliojo ryšio operatorių galioja tik iki biliete ar mobiliojo ryšio operatoriaus pranešime nurodyto laiko.

Stovėjimo laikas negali būti perskaičiuotas nuvažiavus į kitą stovėjimo zoną“, – vardijo „Parkavimas Kaune“ direktorius.

REKLAMA
Normalūs vyrai tokio darbo neis dirbti tik nieko nemokantys apgailėtini nevykėliai laksto .
Per tiek metų kas nors paaiškintų kur eina tie pinigai surinkti už parkinga ir baudas, nei vienos aikštelės įrengtos, nei papildomos juostos kur būtų galima parkuotis.... Tas pats kaip su trikoju baudomis, nei cento kelių remontui ar saugumui
Normalūs vyrai tokio darbo nedirba tik nevykėliai nieko nemokantys popieriukus išrašinėja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų