• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britanijos gyventojai, kurie suteikia prieglobstį karo pagėgėliams iš Ukrainos, papildomai uždirbs 350 svarų sterlingų (daugiau kaip 400 eurų) per mėnesį.

Britanijos gyventojai, kurie suteikia prieglobstį karo pagėgėliams iš Ukrainos, papildomai uždirbs 350 svarų sterlingų (daugiau kaip 400 eurų) per mėnesį.

REKLAMA

Kritikuojama dėl nepakankamos pagalbos pabėgėliams iš Ukrainos, bėgančius nuo Rusijos invazijos, Jungtinė Karalystė sekmadienį pristatė naują schemą, pagal kurią jie galėtų iki trejų metų gyventi pas britus.

Būsto ir bendruomenių reikalų sekretorius Michaelas Gove'as teigė, kad programa „Namai Ukrainai“ sudarys sąlygas „dešimtims tūkstančių“ ukrainiečių gauti darbą, sveikatos priežiūrą ir išsilavinimą, net ir neturint šeimyninių ryšių su Britanija.

Jis sakė „Sky News“, kad vyriausybė nori užtikrinti, jog „visų įmanomų namų“ durys būtų atvertos „tiems, kurie bėga nuo persekiojimo“.

REKLAMA
REKLAMA

„Šioje šalyje yra daug dosnių žmonių, galinčių parūpinti būstą, taip pat įmonių ir labdaros organizacijų“, – pridūrė M. Gove'as.

REKLAMA

Šeimininkams bus skiriama 350 svarų sterlingų (418 eurų) per mėnesį, ir jie turės įsipareigoti apgyvendinti žmogų ne trumpiau kaip šešis mėnesius – tai gali tapti kliūtimi, britams susiduriant su didžiausia per kelis dešimtmečius pragyvenimo išlaidų krize.

M. Gove'as sakė, kad tai gali būti asmuo, su kuriuo britai susipažino socialinėje žiniasklaidoje, arba surastas per bažnyčią ir labdaros organizacijas, atliksiančias tarpininko vaidmenį.

REKLAMA
REKLAMA

Prie programos norėsiantys prisidėti britai turės praeiti saugumo patikrą, ypač siekiant apsaugoti pažeidžiamas moteris ir vaikus iš Ukrainos.

Patiems pabėgėliams vis dar reikės vizos, nors vyriausybė supaprastino šį procesą po to, kai praėjusią savaitę pasipylė kritika dėl problemų, su kuriomis susidūrė bėgantys ukrainiečiai.

M. Gove'as sakė, kad pirmadienį pradės veikti interneto svetainė, kurioje britai galės užsiregistruoti kaip rėmėjai, o pirmieji žmonės galės atvykti po savaitės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicinė Leiboristų partija palankiai įvertino naująją schemą, tačiau teigė, kad vyriausybė dar turi paaiškinti pagrindines detales, ir sakė, kad JK atsilieka, palyginus su Europos Sąjungos besąlygišku požiūriu į Ukrainos pabėgėlius.

„Jei atvirai, pastarosios kelios savaitės buvo gėdingos Jungtinei Karalystei, kalbant apie pabėgėlius“, – sakė leiboristų lyderis Keiras Starmeris.

Tuo metu Lietuvos įmonėse jau įdarbinta mažiausiai 170 ukrainiečių. Vyriausybės paskelbta speciali programa „Namai Ukrainai“ skatina šalies gyventojus bent 6 mėnesiams suteikti prieglobstį pabėgėliams. 

REKLAMA

Lietuvos įmonėse jau įdarbinta mažiausiai 170 Ukrainos karo pabėgėlių

Įvairiose Lietuvos įmonėse jau pradėjo dirbti mažiausiai 170 Ukrainos karo pabėgėlių, daugiausiai – didmiesčiuose.

„Praėjo vos savaitė nuo pirmųjų kreipimųsi, o jau įsidarbino virš 170 ukrainiečių“, – BNS informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Manoma, kad šie skaičiai gali būti dar didesni, nes darbdaviai nuo kovo 1 dienos gali laisvai įdarbinti ukrainiečius be jokių papildomų procedūrų. Karo pabėgėliai taip pat nėra įpareigoti registruotis Užimtumo tarnyboje.

REKLAMA

Įdarbintų 7,3 tūkstančio

„Profesijos – dvi mokytojos, viena ikimokyklinio ugdymo pedagogė, virėjos, virėjų padėjėjos, pagalbiniai darbininkai, pakuotojai, administratorė, baldų apmušėjos, siuvėjos, indų plovėjos, dvi vertėjos, šiltnamio darbuotojos. Trys vyrukai įdarbinti laivų korpusų prižiūrėtojais“, – įdarbintų profesijų atstovus vardija Socialinės apaugos ir darbo ministerija. 

„Kovo 10 dienos duomenimis, daugiau nei 770 įmonių užregistravo laisvas darbo vietas Užimtumo tarnyboje. Darbo pasiūlymų skaičius siekia 7,3 tūkstančio. Apie trečdalis sutinka suteikti gyvenamąją vietą ar užtikrinti lankstų darbo grafiką mamoms su mažais vaikais“, – BNS informavo Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, daugiausiai pasiūlymų sulaukta iš apdirbamosios gamybos sektoriaus – maisto produktų gamybos bei drabužių siuvimo ir kitų tekstilės  gamybos įmonių. Darbo vietas siūlo prekybos centrai, viešbučiai, restoranai, statybos įmonės ir daugybė kitų sričių darbdavių. Priimti ukrainiečius panoro ir mokyklos, laivų pramonės įmonės. 

Daugiausiai darbo pasiūlymų Vilniuje ir Kaune, taip pat Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje, Telšiuose, Kėdainiuose ir kt.

REKLAMA

Ministerijos duomenimis, susidomėjusiųjų darbu ukrainiečių skaičius auga kasdien, šiuo metu viršija 350. 

Nuo virėjų iki juristų

Kaip sakė M. Jankauskienė, ukrainiečių išsilavinimas įvairus. 

„Besikreipusieji ieško tiek kvalifikuoto, tiek nekvalifikuoto darbo: gali dirbti virėjais, odontologo padėjėjais, slaugytojais, valytojais, pardavėjais, statybininkais, siuvėjais, mokytojais, vaikų darželio auklėtojomis, juristais, buhalteriais ir pan.“, – sakė ji.

REKLAMA

Darbo ieškantiems asmenims ukrainiečiams jau pirmojo susitikimo metu yra organizuojami pokalbiai su darbdaviais, nes patiems ieškotis darbo sunku dėl kalbos barjero, sudėtingos emocinės situacijos. 

„Alytaus rajono savivaldybėje iš 11 besikreipusių du ukrainiečiai jau įdarbinti, dar du planuojama įdarbinti kitą savaitę. Domimasi darbu „Kauno autobusuose“, laukiama leidimo gyventi, planuojami kursai“, – sakė moteris. 

Pasak M. Jankauskienės, jau susitarta dėl darbo pokalbių Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, taip pat su bendrovės „Vičiūnų grupė“ personalo atstovais. Planuojamas įdarbinimas bendrovėje „Plungės kooperatinė prekyba“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Darbų pobūdis įvairus. Darbdaviai įdarbintų statybininkus, virėjus, kambarines, parduotuvės salės darbuotojus, vairuotojus, siuvėjus, pakuotojus, taip pat kvalifikuotus elektrikus, baldų apmušėjus, staklių operatorius ir inžinierius, IT specialistus, programuotojus, buhalterius ir kt.“, – vardijo M. Jankauskienė. 

Pasak jos, tikėtina, kad paslaugų, prekybos ir aptarnavimo įmonės sulauks daugiausiai susidomėjimo.

Užimtumo tarnyba renka informaciją apie potencialius darbdavius, kurie įdarbintų atvykstančius ukrainiečius. 

REKLAMA

Užimtumo tarnybos interneto svetainėje dar praėjusią savaitę pradėjo veikti puslapis ukrainiečių kalba. Visa informacija taip pat pateikiama anglų ir rusų kalbomis.

Rusijai vasario pabaigoje įsiveržus į Ukrainą, jau per 2 mln. žmonių iš šalies pabėgo į kaimynines valstybes. Dalis jų atvyksta ir į Lietuvą.

Estija sulaukė daugiau kaip 16 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos

Estija nuo vasario 27-osios iki kovo 11-osios sulaukė 16 136 Ukrainos piliečių ir jų šeimų narių, pabėgusių nuo jų šalį krečiančio karo, pranešė Policijos ir sienų apsaugos departamentas.

REKLAMA

Departamento duomenimis, tarp atvykėlių yra mažiausiai 5 677 vaikai. Nurodoma, kad 4 091 pabėgėlis į Estiją atvyko tranzitu.

Tarp atvykėlių esama Ukrainos piliečių, iki vasario 24-ąją Rusijos pradėtos invazijos į jų šalį turėjusių teisę būti Estijoje.

Penktadienį į Estiją atvyko 1 871 Ukrainos pilietis ir jų šeimų nariai, įskaitant 724 vaikus. Iš šių asmenų 615 planuoja išvykti į kitas šalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų