• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki balandžio 30 d., kol galioja Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas, Žemės gelmių registre būtina registruoti visus neįteisintus gėlo požeminio vandens gręžinius. Be to, Lietuvos geologijos tarnyba gręžinį registruoja ir jo pasą išduoda nemokamai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iki balandžio 30 d., kol galioja Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas, Žemės gelmių registre būtina registruoti visus neįteisintus gėlo požeminio vandens gręžinius. Be to, Lietuvos geologijos tarnyba gręžinį registruoja ir jo pasą išduoda nemokamai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

Hidrogeologijos ir ekogeologijos skyriaus vedėja Rasa Radienė pabrėžia, kad pagal laikinąją gręžinių įteisinimo tvarką gręžinių savininkams nelegaliai naudojamą gręžinį užregistruoti Žemės gelmių registre paprasta, kartu nenustatomos jokios papildomos pareigos ir negresia jokios sankcijos.

„Atkreipiame dėmesį, kad jei dėl Geologijos tarnybai tenkančio didelio darbų krūvio jūsų gręžinys nebus įregistruotas iki balandžio pabaigos, bet iki įstatyme nurodytos datos pateiksite prašymą ir visus reikiamus dokumentus, gręžinys bus įregistruotas vėliau. O sankcijos už neregistruotą gręžinį taip pat nebus taikomos“, – priduria R. Radienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ar gręžinys registruotas Žemės gelmių registre, galite pasitikrinti paspaudę „Gręžinių žemėlapis“.

Atsidarius reikia sutikti su sąlygomis ir rodomame žemėlapyje artinant vaizdą ieškoti savo žemės sklypo, kuriame įrengtas gręžinys, adreso. Jei taško su skaičiais nerandate, gręžinys nėra įregistruotas Žemės gelmių registre.

REKLAMA

Kaip įteisinti individualaus apsirūpinimo gręžinį?

1. Pirmiausia reikia kreiptis į savivaldybę dėl pritarimo naudoti gręžinį ir gauti savivaldybės administracijos pritarimą. 

2. Gavus pritarimą, reikia sumokėti vienkartinę gręžinio įteisinimo įmoką (mokama į VMI sąskaitą pasirenkant tos savivaldybės kodą, kurios savivaldybės teritorijoje planuojama įteisinti gręžinį). Jei per parą sunaudojama iki 10 kub. metrų, vienkartinė įmoka – 15 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

3. Duomenis, registruodami gręžinį, LGT galite pateikti patys arba kreiptis į leidimą tirti žemės gelmes turinčią įmonę.

4. Gręžinio savininkas pats gali pateikti duomenis per LGT el. paslaugas.

Kad būtų aiškiau, pateikdami gręžinio duomenis per elektronines paslaugas, galite naudotis vaizdo instrukcija.

5. Taip pat dokumentus galima siųsti el. paštu [email protected], per nacionalinę elektroninių siuntų el. pristatymo informacinę sistemą arba atvykus į LGT (užsiregistruokite iš anksto internetu arba telefonu).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokiu atveju papildomai reikia pateikti:

  • pasirašytą prašymą;
  • užpildytą neregistruoto gėlo požeminio vandens gavybos gręžinio duomenų deklaraciją.

6. Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu teiksite duomenis, kartu reikės pateikti:

  • paraiškos dėl pritarimo naudoti gręžinį kopiją;
  • savivaldybės administracijos pritarimo naudoti gręžinį (adoc, pdf ar jpg formatu);
  • žemės sklypo planą su pažymėta gręžinio vieta ir VAZ (vandenvietės apsaugos zona) 1-ąja juosta;
  • dokumentą, patvirtinantį, kad buvo sumokėta vienkartinė gręžinio įteisinimo įmoka.

7. Kai gręžinys bus įregistruotas, gausite pranešimą ir gręžinio pasą (adoc ir pdf metaduomenų kortelę). Atsispausdinti įregistruoto gręžinio pasą taip pat galėsite patys.

REKLAMA

Kada grėstų bauda?

Jeigu jūsų turimi vandens gręžiniai nebus įregistruoti, tačiau jais ir toliau naudositės, bauda gali siekti nuo 60 iki 150 eurų. O juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 90 iki 200 eurų.

Kokius duomenis ir dokumentus LGT turi pateikti gyventojas, norintis įteisinti gręžinį, nurodyta ir Žemės gelmių registre neregistruotų gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo tvarkos apraše.

"Gerovės" bauduvos respublikoj tuoj už bezdėjimą baudas dės.
Nebūtų lietuvis, jeigu nesugalvotų kaip pasipelnyti iš nieko. Grežinys yra, reikalingas skaitiklis sunaudotam vandeniui. Reikia dar šulinius apmokęstinti ir apskaičiuoti kiek kibirų vandens išsemi. Štai jums ir pinigai gynybai. Kitaip sakant, Lietuva turi skysto aukso.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų